ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

برایان هوک: اگر ایران حمله کند، آمریکا با نیروی نظامی واکنش نشان می دهد

© AFP 2021 / Andrew Caballero-Reynoldsبرایان هوک: اگر ایران حمله کند، آمریکا با نیروی نظامی واکنش نشان خواهد داد
برایان هوک: اگر ایران حمله کند، آمریکا با نیروی نظامی واکنش نشان خواهد داد - اسپوتنیک ایران
آمریکا در صورت حمله ایران به نیروهای نظامی، به این کشور پاسخ خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران اعلام نمود که در صورت حمله ایران به نیروهای نظامی، به این کشور پاسخ خواهد داد. 

واکنش ایران به دیدار برایان هوک با اعضای شورای امنیت - اسپوتنیک ایران
واکنش ایران به دیدار برایان هوک با اعضای شورای امنیت

هوک در جریان گفتگوی تلفنی با خبرنگاران گفت: "اگر ما مورد حمله قرار گیریم، ما قول داده ایم که پاسخگو باشیم، ما با نیروی نظامی پاسخ می دهیم…". 

هوک گفت: "ما موقعیت نیروهای خود را در منطقه عوض کرده ایم. ما فکر می کنیم که این تغییر موقعیت، تأثیر بازدارنده ای بر محاسبات احتمالی نادرست ایران دارد."

هشتم ماه مه سال گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند.گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.    

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала