ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سرپیچی هنگ کنگ از اجرای دستور آمریکا

© Photo / Jaume Escofetسرپیچی هنگ کنگ از اجرای دستور آمریکا
سرپیچی هنگ کنگ از اجرای دستور آمریکا - اسپوتنیک ایران
یک مقام دولتی هنگ کنگ در واکنش به هشدار ایالات متحده آمریکا درباره عدم ارایه سرویس به یک نفتکش ایرانی در این بندر، با رد درخواست آمریکا اعلام کرد که تنها تحریم‌های مشروع علیه ایران تحریم‌های سازمان ملل است و تحریم‌های یکجانبه کشورها علیه یکدیگر اعتبار و مشروعیت قانونی ندارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران ، یک سخنگوی "اداره بازرگانی و توسعه اقتصادی" بندر خودمختار هنگ کنگ — تحت حاکمیت چین- با رد هشدار آمریکا به هنگ‌ کنگ گفته است: دولت هنگ ‌کنگ خود را مقید به تحریم‌های وضع شده از سوی شورای امنیت ملل متحد علیه کشورها می‌داند و در این زمینه شورای امنیت هیچ تحریمی علیه نفت ایران وضع نکرده است.
این سخنگو افزوده است:" برخی کشورها ممکن است بر اساس ملاحظات خود تحریم‌های یکجانبه‌ای را علیه دیگر کشورها و طرف‌ها وضع کنند و این تحریم‌ها خارج از محدوده تحریم‌های قانونی است که از سوی شورای امنیت وضع می‌شود و دولت هنگ‌کنگ خود را موظف به اجرای آن می‌داند.
گفتنی است دیروز وزارت خارجه چین نیز با هشدار نسبت به مداخلات ایالات متحده آمریکا در زمینه همکاری نفتی چین و ایران، اعلام کرد که رابطه نفتی چین و ایران کاملا قانونی بوده و ارتباطی به ایالات متحده آمریکا ندارد.
گفتنی است طبق اعلام منابع آمریکایی نفتکش "پاسیفیک براوو" متعلق به بانک "کونلون" چین است که بر اساس ادعای مقامات آمریکایی اخیرا عازم شرق آسیا و سواحل هنگ‌کنگ شده است. دولت آمریکا روز سه‌شنبه به دولت هنگ‌کنگ بابت ارایه سرویس به این نفتکش در بنادر خود هشدار داد و تهدید کرد در این صورت شرکت‌هایی که به این نفتکش سرویس داده‌اند یا دادوستد کرده‌اند را در لیست مجازات قرار خواهد داد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала