ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

فاجعه بلعیدن باتری‌های سکه‌ای توسط کودکان +ویدئو،عکس

© REUTERS / Ueslei Marcelino فاجعه بلعیدن باتری‌های سکه‌ای توسط کودکان +ویدئو،عکس
فاجعه بلعیدن باتری‌های سکه‌ای توسط کودکان +ویدئو،عکس - اسپوتنیک ایران
اغلب کودکان از روی کنجکاوی باتری‌های سکه‌ای را می‌بلعند که اثرات آن بسیار هولناک و دلخراش است و باعث سوختن مری آنها می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، بلعیدن باتری‌های سکه‌ای توسط کودکان یکی از مشکلاتی است که در بخش اورژانس کودکان بسیار به چشم می‌خورد. اغلب کودکان ۴ تا ۸ ساله از روی کنجکاوی باتری‌های سکه‌ای را می‌بلعند که اگر در مسیر مری گیر کند عوارض شدیدی ایجاد می‌کنند و باعث سوختگی مری خواهد شد و مرگ را به دنبال خواهد داشت؛ بنابراین باید باتری ظرف کمتر از ۲ ساعت از درون مری کودک خارج شود. اما اگر باتری خیلی کوچک باشند و بدون اینکه در مری گیر بیفتد وارد معده شود و کودک علائمی نداشته باشد باید او را تحت نظر گرفت تا باتری با عبور از روده دفع شود. باتری درون معده به علت اینکه فضای معده باز است و در تماس مستقیم با مخاط قرار ندارد ایجاد سوختگی نمی‌کند.

این باتری‌ها که بیشتر در اسباب‌بازی‌های کودکان، ساعت، ماشین‌حساب، سمعک مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای ساخت آنها از جیوه، نقره، روی، منگنز، کادمیوم، لیتیوم، اکسید‌گوگرد، مس، برنج یا استیل به عنوان بخش‌های آندی و کاتدی استفاده می‌شود، همچنین برای تسهیل واکنش‌های الکتروشیمیایی از هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم استفاده می‌شود که در صورت بلعیدن شدن توسط کودک باعث «نکروز حاد میعانی» در بافت مخاطی دستگاه گوارش می‌شوند.

والدین باید در مراقبت از کودکان دقت داشته باشند و اجسام ریز را دور از دسترس‌شان قرار دهند و در صورت بروز چنین اتفاقی اقدامات اولیه را انجام دهند و با اورژانس تماس بگیرند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала