ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دعوت از رئیس جمهور عراق برای سفر به ایران

© AFP 2021 / Atta Kenareدعوت از رئیس جمهور عراق برای سفر به ایران
دعوت از رئیس جمهور عراق برای سفر به ایران - اسپوتنیک ایران
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در زمان دیدار با رئیس جمهور عراق، از وی برای سفر به ایران و تقویت روابط دو کشور دعوت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت النشره، دفتر برهم صالح رئیس جمهور عراق بیانه ای صادر کرد که در آن آمده است: برهم صالح رئیس جمهور عراق در جریان دیدارش با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بر تمایل فراوان عراق برای تقویت پیوندها با ایران و تلاش بغداد برای تقویت روابط با کشورهای اسلامی و عمق عربی خود تأکید کرد.
در این بیانیه خاطر نشان می شود: عراق تلاش می‌کند که نقطه اتصال و پیوند بین کشورهای دوست و برادر و عنصر ثبات در منطقه به‌منظور برقراری روابطی متوازن با همه کشورها به‌ویژه کشورهای همجوار بر اساس منافع مشترک باشد.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در دیدار خود با برهم صالح از تمایل جمهوری اسلامی برای "برای توسعه افق‌های همکاری و هماهنگی دوجانبه بین دو کشور" اطلاع داد و افزود که موضع ایران کمک به عراق در زمینه‌های مختلف است.
در این دیدار آخرین تحولات سیاسی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی و لزوم جلوگیری از جنگ و تنش و ایجاد آرامش و تکیه بر گفت‌وگوی سازنده برای تحکیم پایه‌های صلح در منطقه و اهمیت تلاش مشترک برای در امان ماندن منطقه از زیان تحریم‌ها و دستیابی به راه‌حل‌های سیاسی برای بحران‌های کنونی توسط این دو مقام بحث و بررسی شد.
در ضمن وزیر امور خارجه ایران از جانب حسن روحانی رئیس جمهور ایران از برهم صالح همتای عراقی وی برای سفر به ایران دعوت نمود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала