ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

فروش تسلیحات آمریکایی برای بازداشتن ایران

© REUTERS / Andrew Caballero-Reynolds/Poolفروش تسلیحات آمریکایی برای بازداشتن ایران
فروش تسلیحات آمریکایی برای بازداشتن ایران - اسپوتنیک ایران
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دستور داد توافقنامه های فروش اسلحه به میزان 8.1 میلیارد دلار به اردن، عربستان سعودی و امارات عربی متحده برای مقابله با ایران به تصویب برسند.

توضیحات پنتاگون درباره خبر اعزام نیروهای مسلح آمریکا به خاورمیانه - اسپوتنیک ایران
توضیحات پنتاگون درباره خبر اعزام نیروهای مسلح آمریکا به خاورمیانه
به گزارش اسپوتنیک، این مطلب در اطلاعیه منتشره دیروز وزارت خارجه آمریکا گفته می شود.
در این اطلاعیه سخنان وزیر خارجه آمریکا نقل می شود که خاطرنشان می سازد سخن بر سر 22 معامله برای فروش تسلیحات به اردن، عربستان سعودی و امارات عربی متحده برای تقویت بنیه دفاعی این کشورها است.
مایک پمپئوگفت:"فروش این تسلیحات کمکی برای متحدان ما بوده، ثبات در خاور میانه را تقویت کرده و در بازداشتن جمهوری اسلامی ایران و دفاع از خود به این کشورها کمک خواهد نمود".
پیشتر آمریکا در شرایط متشنج شدن اوضاع در اطراف ایران دستکم هفت کشتی جنگی را در خلیج فارس یا در نزدیکی آن مستقر کرده و سامانه های موشکی پاتریوت را به منطقه منتقل کرده بود.
پنتاگون اعلام کرده است این تسلیحات در پاسخ به نشانه های سطح بالای آمادگی ایران برای اجرای عملیات تهاجمی علیه امریکا و جهت دفاع از منافع ایالات متحده به منطقه اعزام شده اند.
این درحالی است که پیشتر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به سرپرست وزارت دفاع این کشور پاتریک شاناهان اعلام کرده بود نمی خواهد با ایران بجنگد. ترامپ ابراز اطمینان کرده بود که ایران به زودی در واکنش به سیاست قوی خاورمیانه ای دولت آمریکا، مذاکره با آمریکا را آغاز کند. در عین حال آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران نیز اعلام کرده کشورش نمی خواهد با امریکا بجنگد.
روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. روحانی نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت.
فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بارها تهدید کرده اند که می توانند در شرایطی تنگه هرمز را مسدود کنند.
روند رو به وخامت گرائیدن روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала