ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ظریف: لقب تروریست برازنده ترامپ است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ظریف: لقب تروریست برازنده ترامپ است
ظریف: لقب تروریست برازنده ترامپ است - اسپوتنیک ایران
وزیر امور خارجه ایران گفت: ایران پایان ترامپ را خواهد دید ولی ایشان هیچ وقت پایان ایران را نخواهد دید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل العالم، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران پس از دیدارها با مقامات پاکستان در جمع خبرنگاران به تشریح گفتگوهای انجام شده پرداخت و گفت: درباره اقدامات آمریکا علیه ایران و جنگ اقتصادی و تلاش آمریکا برای ایجاد فشار اقتصادی بر ایران که تروریسم اقتصادی است، صحبت کردیم و اینکه چگونه کشورها باید در مقابل زیاده طلبی ها و قلدری های آمریکا ایستادگی کنند.

گزارش توئیتری ظریف از سفر پاکستان - اسپوتنیک ایران
گزارش توئیتری ظریف از سفر پاکستان

وی افزود: درباره ضرورت همکاری کشورهای اسلامی در مقابله با طرح هایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای منطقه و فلسطین دارند به خصوص طرح معامله قرن که تلاشی است برای نابود کردن آرمان فلسطین، نیز گفت وگو کردیم و مواضع مشترکی داریم.

وزیر خارجه ایران درباره مواضع مقامات پاکستان در خصوص تحولات منطقه نیز بیان کرد: پاکستان دوست و همسایه ماست و ملاحظاتی هم در رابطه با روابطش با سایر کشورها در منطقه وجود دارد ولی بسیار خوشحالیم که دولت پاکستان دیدگاه های ایران را کاملا درک می کند و فشار آمریکا بر ایران را غیرقابل قبول می داند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران درباره اظهارات اخیر دونالد ترامپ علیه ایران نیز گفت: آقای ترامپ با اظهاراتش نشان داد اولا تاریخ نمی داند و ثانیا مردم ایران را نمی شناسد و ثالثا دارد ثابت می کند آن ادعاهایی که ایشان و همکارانشان در حمایت از مردم ایران مطرح می کنند تا چه حد دروغ است.

وی افزود: ایشان چند روز قبل گفت که پایان ایران خواهد بود و ایران پایان ایشان را خواهد دید ولی ایشان هیچ وقت پایان ایران را نخواهد دید، ایران هزاره ها بوده و خواهد بود و یک کشور تازه به دوران رسیده نمی تواند درباره ایران این چنین صحبت کند. اینها نشانگر آن است که آقای ترامپ حتی در ظاهرسازی که دیگران می کنند نمی تواند کاملا ادامه دهد و نیات واقعی و درونی خودش را درباره مردم ایران بروز می دهد.

ظریف گفت: ایشان بارها مردم ایران را با لقبی که فقط برازنده خودش است متهم کرده است. اینکه می گویم تروریسم شعار نمی دهد، ایشان اعلام کرده که علیه مردم ایران جنگ اقتصادی می کند و جنگ اقتصادی یعنی ترور و تلاش برای تحمیل یک دیدگاه سیاسی از طریق فشار اقتصادی و جلوگیری از فروش غذا، دارو و مواد اولیه بر خلاف دستور دیوان بین المللی دادگستری و اینها یعنی تروریسم اقتصادی.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала