ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بیانیه آمریکا در خصوص حمله راکتی به سفارت این کشور در بغداد

© AP Photo / Luis M. Alvarezبیانیه آمریکا در خصوص حمله راکتی به سفارت این کشور در بغداد
بیانیه آمریکا در خصوص حمله راکتی به سفارت این کشور در بغداد - اسپوتنیک ایران
وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص حمله راکتی به سفارت این کشور در بغداد واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای در واکنش به حمله راکتی یک شنبه به منطقه سبز بغداد اعلام کرد: یک راکت با درجه پایین به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرده است؛ هیچ کس آسیب ندیده و خسارتی نیز به ساختمان سفارت و اماکن مربوط به آمریکا وارد نشده است.

انفجار در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد - اسپوتنیک ایران
انفجار در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد

وزارت خارجه آمریکا گفته با مقامات ارشد عراقی در این زمینه در ارتباط نزدیک هستند و تحقیقات لازم انجام خواهد شد. فعلا کسی مسئولیت آن را قبول نکرده است.

وزارت خارجه آمریکا در ادامه بیانیه خود آورده است: اگر چه کسی آسیب ندیده است اما ما این حادثه را جدی تلقی می‌کنیم و همانطور که طی 2 هفته گذشته تاکید کردیم، آمریکا تهدیدات و حمله به هیچ یک از پرسنل و یا اماکن خود را تحمل نخواهد کرد و قاطع به آن پاسخ خواهد داد.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: اگر هر حمله‌ای از سوی نیروها یا عناصر مورد حمایت ایران صورت بگیرد ما این کشور را مسئول آن تلقی خواهیم کرد و متقابلا پاسخ خواهیم داد. وزیر خارجه به طور عاقلانه و با توجه به تهدیدات موجود علیه کارکنان سفارت، به پرسنل غیرضروری دستور داده بود که عراق را ترک کنند؛ اکنون این عملیات تکمیل شده است.

در پایان این بیانیه نیز آمده است که وزارت دفاع آمریکا نیز تدابیر اضافی را برای تضمین امنیت پرسنل آمریکایی اتخاذ خواهد کرد.

برخی منابع عراقی یک شنبه شب به وقت محلی گزارش دادند که چند خمپاره یا موشک کاتیوشا در نزدیکی ساختمان سفارت آمریکا در بغداد فرود آمده است. بر اساس گزارش‌های اولیه، در پی این انفجار آژیرهای خطر در سفارت آمریکا در بغداد به صدا درآمده است.

ارتش عراق پیش از این با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود در انفجارهای بغداد به کسی آسیبی نرسیده است و نیروهای امنیتی عراق در حال جست‌وجو برای یافتن عاملان این حادثه هستند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала