تحقیق درباره احتمال شکنجه مردم عراق توسط سربازهای بریتانیایی

© Photo / Public domain/U.S. Air Force/Master Sgt. Andy Dunawayتحقیق درباره احتمال شکنجه مردم عراق توسط سربازهای بریتانیایی
تحقیق درباره احتمال شکنجه مردم عراق توسط سربازهای بریتانیایی - اسپوتنیک ایران
Telegram
سازمان ملل از انگلیس خواست تا درباره ادعاهای قتل و شکنجه و بدرفتاری علیه مردم عراق توسط نظامیان این کشور تحقیق کند.

به گزارش اسپوتنیک، در حالی که "پنی موردانت" وزیر دفاع جدید انگلیس اعلام کرده است که کهنه سربازان این کشور به خاطر اتفاقاتی که دهه ها قبل رخ داده است، تحت پیگرد و تحقیقات قضایی قرار نخواهند گرفت، ولی کمیته ضد شکنجه سازمان ملل از مقام های بریتانیایی خواسته است تا تحقیقات مستقل و کاملی را درباره شکنجه، قتل و بدرفتاری نظامیان انگلیسی علیه مردم عراق انجام دهند.

دیلی میل در این بازه گزارش داد: کمیته ضد شکنجه سازمان ملل به طور خاص بر لزوم تحقیقات مستقل و علنی درباره اقدامات نظامیان انگلیسی در عراق تاکید کرده و قاطعانه از مقام های لندن خواسته است تا از اجرای قانون عفو عمومی برای نظامیانی که احتمالا مرتکب جنایات جنگی در عراق شده اند، خودداری کند.

کمیته ضد شکنجه سازمان ملل همچنین به شدت نسبت به این مساله ابراز نگرانی کرده است که اتهامات مربوط به شکنجه و قتل و بدرفتاری نظامیان ارتش انگلیس در جریان مشکلات و منازعات ایرلند شمالی ، به طور موثر مورد تحقیق و بازرسی قرار گرفته نباشد.

گاردین نیز گزارش داده است که وزیر دفاع جدید انگلیس خواستار عفو عمومی کلیه سربازان ارتش به خاطر رویدادها و اتفاقاتی شده که دهه ها قبل رخ داده است.

این در شرایطی است که تیم ویژه تحقیق درباره بدرفتاری و شکنجه نظامیان انگلیسی در عراق تاکنون بیش از 3500 مورد از اتهامات را علیه سربازان ارتش انگلیس ثبت کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала