اعزام دستکم هفت ناو آمریکایی به خلیج فارس

© U.S. Navy/Photographer's Mate 3rd Class Jose E. Ponceاعزام دستکم هفت ناو آمریکایی به خلیج فارس
اعزام دستکم هفت ناو آمریکایی به خلیج فارس - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا در شرایط متشنج شدن اوضاع در اطراف ایران دستکم هفت ناو جنگی را به جلوداری ناوهواپیمابر آبراهام لینکلن در خلیج فارس و در نزدیکی آن مستقر کرده است.

وزیر خارجه ایران : تیم «ب» با اقدامات جنگ طلبانه دست به خودکشی خواهد زد - اسپوتنیک ایران
وزیر خارجه ایران : تیم «ب» با اقدامات جنگ طلبانه دست به خودکشی خواهد زد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری موسسه نیروی دریایی آمریکا (USNI News)، تا به حال دو ناوشکن از نوع Arleigh Burke با سامانه های موشکی هدایت شونده McFaul و Gonzalez که هرکدام از آنها می تواند تا 90 موشک کروز تاماهاک و دیگر موشکها را حمل کند، وارد خلیج فارس شده اند.
علاوه بر این ناو نفربر Kearsarge که می تواند 20 تا 30 فروند هواپیما و بالگرد از جمله جنگنده بمب افکن های نسل پنجم F-35B را در عرشه خود حمل کند، در سواحل امارت عربی متحده و در مدخل خلیج فارس قرار دارد.
همچنین ناوگروه ضربتی آمریکا با جلوداری ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن از کلاس Nimitz که قادر به حمل تا 90 هواپیما و بالگرد است، در سواحل عمان مستقر شده است. این ناوگروه متشکل از ناو موشک انداز Leyte Gulf، ناوچه اسپانیایی Mendez Nunez و ناوشکن Bainbridge است.
همچنین روز شنبه اطلاع حاصل شد که ناو نفربر Arlington به وزن 22.6 هزار تن که قادر به حمل حدود 700 نظامی و 14 دستگاه ماشین نظامی است به منطقه تحت مسئولیت ناوگان پنجم نیروی دریایی امریکا اعزام شده است. علاوه بر این سامانه های موشکی پاتریوت به منطقه اعزام شده اند. 
پنتاگون اعلام کرده است این تسلیحات در پاسخ به نشانه های سطح بالای امادگی ایران برای اجرای عملیات تهاجمی علیه امریکا و دفاع از منافع ایالات متحده به منطقه اعزام شده اند.
این درحالی است دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به سرپرست وزارت دفاع این کشور پاتریک شاناهان اعلام کرد که نمی خواهد با ایران بجنگد.
همچنین صبح روز چهارشنبه آمریکا در خصوص وجود تهدیدات از طرف ایران خبر داده و پرسنل غیر عملیاتی آمریکا از بغداد و سایر شهرهای عراق خارج شدند. 
روزنامه نيويورك تايمز مى نوىسد که در همان روز در جریان كنفرانس مطبوعاتی صبح که موضوع آن افزایش ارتباطات با تهران بود، ترامپ از عدم تمایل خود به درگیری نظامی با ايران اطلاع داد. 
پیشتر ترامپ ابراز اطمینان کرده بود که ایران به زودی در واکنش به سیاست قوی خاورمیانه ای دولت آمریکا، مذاکره با آمریکا را آغاز کند. در عین حال آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران نیز اعلام کرده کشورش نمی خواهد با امریکا بجنگد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала