ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ساخت سپر دفاعی برای خنثی کردن استاکس نت در ایران

© Photo / IRNAمحمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران - اسپوتنیک ایران
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با انتشار پستی در اینستاگرام از ساخت سپر دفاعی توسط دانشمندان ایرانی برای خنثی کردن خرابکاری‌های صنعتی از جمله خرابکاری ها با استفاده از بدافزار استاکس نت خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک ، محمدجواد آذری جهرمی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از ساخت یک سپر دفاعی (فایروال) برای سیستمهای اتوماسیون صنعتی توسط دانشمندان جوان دانشگاه‌های ایران خبر داده و خاطرنشان ساخت این سپر دفاعی خرابکاری های صنعتی مثل ویروس استاکس‌نت را در شبکه‌های برق و امثال آن خنثی می‌کند.

وزیر ارتباطات در اینستاگرامش نوشت:
"از حمله استاکس‌نت حتما شنیدین!
خبرخوب اینکه، امروز یک گزارش دریافت کردم. از مدتی قبل با سفارش سازمان فناوری اطلاعات، دانشمندان جوان دانشگاه‌های ایران، یک سپر دفاعی (فایروال) برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی ساخته بودند که عملا خرابکاری صنعتی مثل استاکس‌نت را در شبکه‌های برق و امثال آن خنثی میکنه. این سپر، موفقیت‌آمیز آزمایش شد. در روز جهانی ارتباطات، از این دستاورد بیشتر خواهیم گفت.
پ. ن: برای افزایش تاب‌آوری زیرساخت‌های حیاتی، لازم است که این تجهیزات در شبکه‌های مورد نظر نصب شود که طبیعتا این موضوع با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی، عملیاتی خواهد شد.
با تکیه به جوانان، از تهدیدات فرصت می‌سازیم".
گفتنی است؛ ویروس استاکس نت یک بدافزار است که سيستم‌های تحت ويندوز را آلوده می‌کند. اين بدافزار به طور همزمان از ۵ نقطه اسيب‌پذير ويندوز سوءاستفاده می‌کند.ویروس استاکس نت (Stuxnet) یکی از پیچیده ترین انواع ویروس در حوزه صنعتی شناخته شده که با هدف خراب کاری در حوزه صنعت هسته ای ایران طراحی و ایجاد شد و اولین‌بار در تاریخ ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۰ توسط آنتی ویروس بلاروسی وی‌بی‌ای۳۲ شناسایی شد.
ادوارد اسنودن، افشاگر معروف آمریکایی  در مصاحبه‌ای با در اشپیگل اعلام کرده است این بدافزار با همکاری مشترک آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا و اسرائیل ساخته شده‌است. در سال 2016 میلادی الکس گیبنی مستندی به نام روزهای صفر در مورد استاکس‌نت منتشر کرد که در آن این ویروس محصول مشترک ایالات متحده آمریکا و واحد 8200 ارتش اسرائیل معرفی شده‌است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала