کودک معلول عراقی مهمان ویژه دیدار اسپارتاک و اوفا در مسکو + عکس

© Sputnik / Alexey Filippov / ورود به گالری تصاویرکودک معلول عراقی مهمان ویژه دیدار اسپارتاک و اوفا در مسکو + عکس
کودک معلول عراقی مهمان ویژه دیدار اسپارتاک و اوفا در مسکو + عکس - اسپوتنیک ایران
Telegram
قاسم، کودک 13 ساله عراقی که پای خود را بخاطر رفتن بر روی مین از دست داده بود، تماشاگر ویژه دیارد تیم های اسپارتاک و اوفا در مسکو بود.

به گزارش اسپوتنیک، دیدار تیم های اسپارتاک مسکو و اوفا در چارچوب رقابت های باشگاه های روسیه را قاسم القدیم، پسر بچه 13 ساله عراقی از نزدیک تماشا کرد.

او به لطف عکسی که از او در مسابقه عکاسی آندره استنین منتشر شد، به عنوان میهمان توانست این بازی را از نزدیک به تماشا بنشیند.

قاسم گفت: بزرگسالان نه تنها می توانند داستان های افسانه ای را برای کودکان تعریف کنند بلکه می توانند آنها را به واقعیت تبدیل کنند.

​قاسم که زاده شهر کربلا است، چند سال پیش پای چپ خود بر اثر رفتن بر روی مین از دست داد که متاسفانه این اتفاق در کشورهای جنگ زده بسیار رخ می دهد. 

پدر او می گوید: این حادثه برای ما یک شوک بزرگ و سخت برای خانواده ما بود. اما با گذشت زمان به این موضوع عادت کردیم.
وی گفت: این اتفاق آخر دنیا نیست و او به مرور زمان به راه رفتن با عصا عادت کرد.
قاسم گفت: من تصمصم گرفتم که فوتبال بازی کنم و پس از مدتی من با دوستانم شروع به فوتبال کردم. فوتبال برای من یک بازی نیست و من می خواستم به یک فوتبالیست حرفه ای مانند مسی تبدیل شوم، چون من طرفدار بارسلونا هستم.
قاسم در ابتدا یک توپ با امضای بازیکنان اسپارتاک دریافت کرد و سپس بر روی نیمکت ذخیره های اسپارتاک نشست و سپس در آغاز بازی وارد زمین شد و به صورت نمادین اولین ضربه را به توپ زد.  

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала