شاخ‌های اینستاگرام، الگوهایی برای برنامه‌های تلویزیونی+عکس،ویدئو

© Depositphotos / dreamfoto2010شاخ‌های اینستاگرام، الگوهایی برای برنامه‌های تلویزیونی+عکس،ویدئو
شاخ‌های اینستاگرام، الگوهایی برای برنامه‌های تلویزیونی+عکس،ویدئو - اسپوتنیک ایران
Telegram
کاربران نسبت به حضور زوج جوانی که در برنامه “هزار راه نرفته” به عنوان الگویی موفق در روابط زناشویی معرفی شده بودند واکنش نشان دادند.

به گزارش اسپوتنیک، به تازگی در فضای مجازی ویدئویی منتشر می‌شود که در آن زوجی جوان مهمان برنامه تلویزیونی "هزار راه نرفته" می‌شوند و درباره مسائل و بهبود روابط زناشویی صحبت می‌کنند اما تصاویر و ویدئوهایی که این زوج در فضای مجازی منتشر می‌کنند چیز دیگری را نشان می‌دهد. کاربران عنوان می‌کنند صدا و سیما کسانی را که به برنامه تلویزیونی دعوت کرده‌ تا الگوی جوانان باشند این چنین در رفتار و گفتارشان دوگانگی وجود دارد.

View this post on Instagram

. نمایشی دروغین از تواب‌سازی یک زوج جوان که روی آنتن شبکه دو سیما رفته، تازه‌ترین جنجال و حاشیه را برای سازمان صدا و سیما ساخته است. پس از اتفاقات حاشیه‌ساز شبکه سه که از نابسامانی در مدیریت و برنامه‌ریزی سازمان صدا و سیما حکایت دارد، این‌بار سوتی برنامه «هزار راه نرفته» که از شبکه دو روی آنتن می‌رود، موضوع داغ فضای مجازی شده است. پنجمین قسمت این برنامه، شاهد نمایشی دروغین از یک زوج جوان بود که ادعا می‌کردند توبه کرده و زندگی گذشته‌شان را کنار گذاشته‌اند؛ اینفلوئنسر‌هایی که این برنامه را محملی برای تبلیغ بیشتر صفحه خود کردند و همه از جمله تماشاگران تلویزیون را به بازی گرفتند. این‌که یک زوج، زندگی مورد علاقه خود را انتخاب کنند، مسئله‌ای عمومی نیست و به خودشان ربط دارد، اما وقتی این دو جوان، به‌راحتی بتوانند یک رسانه بزرگ را گول بزنند، مسئله‌ای است که به مدیران و مسوولان صدا و سیما ربط پیدا می‌کند و عمومیت می‌یابد. فصل جدید «هزار راه نرفته» که در ماه رمضان، ساعتی قبل از افطار پخش می‌شود، مدعی است به طرح و بررسی مسائل مربوط به خانواده می‌پردازد و هدفش تقویت صداقت، صمیمیت، تحکیم و الگو سازی در امر ازدواج است. اما آن‌چه در پنجمین قسمت این برنامه روی آنتن رفت، ملغمه‌ای از دورویی، دروغ، نیرنگ و تمسخر بود که نتیجه‌ای جز ضربه زدن به دین و اعتقاد مردم نخواهد داشت. این‌که یک زوج اینفلوئنسر در برنامه‌ای سراسری اعلام کنند از زندگی گذشته خود توبه و راهی تازه برای زندگی انتخاب کرده‌اند و ساعتی بعد فیلمی از حضورشان در یک پارتی شبانه و مختلط را در اینستاگرام پخش کنند، نشان می‌دهد برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران صدا و سیما، چون کبک سرشان را زیر برف کرده‌اند. اگر تهیه‌کننده، سردبیر و مشاوران برنامه «هزار راه نرفته»، قبل از آن‌که تریبون شبکه دو را به دست این زوج بدهند، یک سر به صفحه اینستاگرام‌شان می‌زدند، به شهادت همه پست‌های موجود، می‌دیدند آن دو هیچ تغییری در شیوه زندگی خودشان نداده‌اند و همچنان به همان راه گذشته وفادار هستند. شاید هم سر زده و بازهم این نمایش دروغین را ترتیب داده‌اند که از احتمال اول بسیار تاسف‌بارتر است. واقعا کارگزاران این رسانه عریض و طویل نمی‌دانند در دوره‌ای زندگی می‌کنند که هر دروغی، به‌سرعت و به‌راحتی افشا می‌شود؟ گردانندگان صدا و سیما واقعا نمی‌دانند وقتی تماشاگران روزه‌دار شبکه دو در هنگام افطار، متوجه می‌شوند شاهد یک نمایش دروغین، توبه جعلی، دورویی و نفاق و… بوده و حسابی گول خورده‌اند، چه حسی پیدا می‌کنند. #ایران #خبر_جنوب #iran #news

A post shared by روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper) on May 10, 2019 at 10:52am PDT

کاربران ایرانی بسیاری به شدت از صدا و سیما انتقاد می‌کنند و عنوان می‌کنند که پیش از این نیز یکی از مهمانان برنامه "ماه عسل" در فضای مجازی جنجال به پا کرده بود و این اتفاقات در واقع توهین به مردم و بینندگان تلویزیون است که نتیجه‌ای جز ضربه زدن به دین و اعتقادات مردم نخواهد داشت و این به دلیل نابسامانی در مدیریت و برنامه‌ریزی سازمان صدا و سیما می‌باشد. آنها معتقدند بهتر است مسئولین مربوطه پیش از دعوت مهمانان‌شان نسبت به شخصیت‌هایی که دعوت می‌کنند کمی تحقیق کنند.

اما عده‌ای از کاربران عنوان می‌کنند این زوج جوان مهمان برنامه تلویزیونی "هزار راه نرفته" بوده‌اند و از اعتقادات و سبک زندگی خود صحبتی نکرده، بلکه آنها در یک بحث روانشناسی شرکت کرده و از بهبود روابط زناشویی، جدل و بحث‌های دوران نامزدی صحبت کرده‌اند که با مراجعه به مشاور خانواده و صبوری توانستند زندگی‌ای نو برای خود بسازند و تنهای چیزی که در این دو زوج به چشم می‌خورد دوگانگی در نحوه‌ی پوشش و صحبت‌هایشان می‌باشد؛ بنابراین از آنها نباید خرده گرفت چرا که به سلیقه و اعتقادات خود زندگی می‌کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала