شمار حامیان استیضاح ترامپ در آمریکا بیشتر می شود

© AP Photo / Evan Vucciشمار حامیان استیضاح ترامپ در آمریکا بیشتر می شود
شمار حامیان استیضاح ترامپ در آمریکا بیشتر می شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
نتیجه یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد که میزان حمایت از طرح استیضاح «دونالد ترامپ» به ۴۵ درصد رسیده است.

ترامپ – دوست داشتنی ترین رئیس جمهور آمریکا - اسپوتنیک ایران
ترامپ، دوست داشتنی ترین رئیس جمهور آمریکا
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر ، طبق نظرسنجی رویترز که با کمک مؤسسه افکار سنجی «ایپسوس» انجام شده ۴۵ درصد مردم آمریکا با طرح استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور موافق هستند.
در حالی که ۴۵ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی با طرح استیضاح رئیس جمهوری موافق هستند، در مقابل ۴۲ درصد با این طرح مخالفت کرده‌اند.
یادآور می‌شود بین اعضای حزب دموکرات آمریکا در مورد پیگیری طرح استیضاح دونالد ترامپ اختلاف نظر پیش آمده و در حالی که شماری از نامزدهای این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، رسماً خواستار استیضاح دونالد ترامپ شده‌اند، برخی از رهبران حزب در کنگره از جمله نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، با چنین طرحی موافق نیستند.
روز گذشته نیز طوماری با ۱۰ میلیون امضای شهروندان آمریکایی برای استیضاح ترامپ از سوی یکی از این اعضای مجلس نمایندگان این کشور به کنگره تحویل داده شد.
گفته شده درخواست استیضاح ترامپ از سوی «رشیده طلیب» نماینده میشیگان در مجلس نمایندگان به کنگره تحویل داده شده است.
رشیده طلیب هنگام تحویل درخواست استیضاح ترامپ اعلام کرد: در شرایطی که آمریکا در تاریکی به سر می‌برد، تحویل ۱۰ میلیون امضا برای استیضاح رئیس جمهور لحظه‌ای روشن است.
استیضاح ترامپ پیش از این نیز از سوی برخی نمایندگان دموکرات کنگره مطرح شده بود، اما این درخواست تاکنون نتوانسته حد نصاب لازم را در مجلس نمایندگان آمریکا کسب کند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала