عربستان آماده حمله به ایران و ایران آماده حمله به آمریکا در خلیج فارس است

© AP Photo / Hassan Ammarعربستان آماده حمله به ایران و ایران آماده حمله به آمریکا در خلیج فارس است
عربستان آماده حمله به ایران و ایران آماده حمله به آمریکا در خلیج فارس است - اسپوتنیک ایران
Telegram
روزنامه فرانسوی لوفیگارو خبر از برنامه عربستان برای حمله به ایران داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از برنا، روزنامه فرانسوی لوفیگارو در مقاله ای به قلم ژرژ مالبرونو تحت عنوان "سناریوهای جنگ با ایران" نوشت: واشنگتن نمی خواهد (با ایران) درگیر شود اما خودش را آماده کرده است، درحالی که ریاض برنامه حمله به ایران را آماده کرده است. 

رئیس جمهور ایران از توقف برخی تعهدات ایران به اجرای برجام خبر داد. - اسپوتنیک ایران
مهلت 60 روزه روحانی به کشورهای عضو برجام
      

این روزنامه نوشته است: از سی سال قبل به این طرف ایران و آمریکا در حال "نه جنگ نه صلح" قرار دارند. اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شرایط را تغییر داده است.

در این مقاله آمده است: در واکنش به این تمهیدات تهران به زودی خروج جزئی خود را از پیمان هسته ای اعلام می کند؛ در این وضعیت، تقویت حضور نظامی آمریکا تحت عنوان وجود "یک تهدید جدی" علیه اهداف آمریکایی در سوریه و عراق توجیه می شود؛ جراید "اسراییلی" از این نیز فراتر رفته اند و می گویند بر اساس اطلاعات دریافتی از موساد، ایران برنامه برای حمله به منافع آمریکا در خلیج (فارس) تدارک دیده است.

گفتنی است، امروز چهارشنبه 18 اردیبهشت در بیانیه شورای امنیت ملی ایران چنین ذکر شد که ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، از امروز ۱۸ اردیبهشت ۹۸ برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند. ایران  به کشورهای باقیمانده در برجام ۶۰ روز برای اجرای تعهدات خود بویژه در حوزه های بانکی و نفتی فرصت داده است تا به تعهدات خود بازگردند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала