ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مشکلات فنی گیرنده های مَکس

در شرکت بوئینگ مدتها قبل از مشکلات فنی گیرنده های هواپیماهای 737 مَکس آگاه بودند.

به گزارش اسپوتنیک  به نقل از روزنامه « وال استریت ژورنال»، شرکت بوئینگ حداقل یکسال قبل از سقوط هواپیمای 737 مکس در اندونزی از مشکلات فنی گیرنده ها و سیستم هشداردهنده مطلع بود.

مطابق با اطلاعات نشریه مذکور، شرکت هواپیمایی بوئینگ فقط  تعدادی از شرکت های هواپیمایی و خلبانان را از این موضوع آگاه کرده بود. جزئیات فقط پس از دومین تراژدی در اتیوپی آشکار شد.

پس از انتشار مقاله ای در رسانه ها مربوط به خرابی سیستم هشداردهنده در تعدادی از هواپیماهای مدل 737مکس، در شرکت بوتیئنگ اعتراف کردند که اگرچه این عملکرد استاندارد بود اگر بطور صحیح فعال نشود می تواند از کار بیفتد. به این دلیل شرکت های هواپیمایی قصد داشتند پروازهای بوئینگ 737 مکس را ممنوع کنند اما نهایتا دست به چنین اقدامی نزدند.

به عقیده  نویسنده مقاله، خرابی سنسنور زاویه حمله می تواند به اختلال در کار سیستم های دیگر منجر شود که همانا این امر به بروز تراژدی انجامید.

هواپیمای بوئینگ 737مکس شرکت هواپیمایی «لیون ایر» در نوامبر سال 2018 در اندونزی دچار سانحه شد و در سال 2019 همین مدل هواپیما در اتیوپی سقوط کرد. پس از سانحه دوم، بسیاری از کشورها پرواز این هواپیما را ممنوع اعلام کردند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала