ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اقدام جالب شبکه الجزیره قطر درباره خلیج فارس + عکس

© East News / Polaris Imagesاقدام جالب شبکه الجزیره قطر درباره خلیج فارس + عکس
اقدام جالب شبکه الجزیره قطر درباره خلیج فارس + عکس - اسپوتنیک ایران
شبکه عربی الجزیره قطر در اقدامی از نام خلیج فارس به دو زبان فارسی و انگلیسی در پس زمینه استودیو استفاده کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تابناک، شبکه الجزیره قطر در میزگردی درباره ایران از تصویری به عنوان پس زمینه استودیو استفاده کرد که نام "خلیج فارس" به دو زبان فارسی و انگلیسی بیش از هر چیز به چشم می خورد.

برنامه گفت وگوی سیاسی "سناریوها" شبکه الجزیره که یکی از مهم ترین برنامه های سیاسی گفت‌وگو محور شبکه الجزیره به شمار می آید و مخاطبان بسیاری نیز در جهان عرب دارد، این هفته شاهد تحول اساسی در رابطه با نام خلیج فارس در رسانه های عرب زبان بود؛ جایی که نام "خلیج فارس" با دو زبان عربی و انگلیسی در پس زمینه استودیو توجهات زیادی را به خود جلب کرد.

بدون تردید، این یک تحول بسیار مهمی است که احتمالا خوشایند بازیگرانی همچون عربستان، امارات، بحرین و برخی دیگر از کشورهای عربی نیست.

مجری این برنامه "محمد کریشان" از قوی ترین مجریان شبکه الجزیره و از چهره های پرسابقه رسانه ای جهان عرب، اهل تونس و از طرفداران خط سیاسی جمال عبدالناصر و خط رسانه ای حسنین هیکل است.

بنا به گفته یکی از کارشناسان ایرانی، برنامه مسعود اسدالهی، این اقدام کاملا با تصمیم قبلی انجام شده و بر اثر اشتباه اتفاق نیفتاده بود، چون آقای کریشان قبل از شروع برنامه گفت، این عنوان را گذاشته ایم به رغم اینکه می دانیم با پخش این تصویر مورد حمله شدیدی در جهان عرب قرار خواهیم گرفت.

ایشان می گفت، در مصاحبه با حسنین هیکل از وی پرسیده که خلیج فارس درست است یا «خلیج عربی»؟ هیکل در پاسخ می گوید: متأسفانه به علت عملکرد دولت های عرب، این خلیج عملا تبدیل به خلیج آمریکایی شده؛ اما از فحوای کلام آقای کریشان معلوم بود که هیکل نام زیبای خلیج فارس را تأیید کرده و همین دیدگاه باعث شده بود، وی در برنامه اش، نام خلیج فارس را با حروف درشت به نمایش گذارد.

شایان ذکر استکه شبکه الجزیره معتبرترین رسانه جهان عرب و یکی از پرمخاطب ترین شبکه های خبری در سطح جهان است. این شبکه به رغم برخی جهت گیری ها علیه ایران در ابتدای فعالیت، اخیرا دیدگاه مثبت تری را نسبت به ایران بروز می دهد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала