ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واکنش ایران به دیدار برایان هوک با اعضای شورای امنیت

© AP Photo / Cliff Owenواکنش ایران به دیدار برایان هوک با اعضای شورای امنیت
واکنش ایران به دیدار برایان هوک با اعضای شورای امنیت - اسپوتنیک ایران
نمایندگی ایران در سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که «آمریکا بی‌شرمانه اعضای سازمان ملل را تهدید می‌کند که یا قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض کنند یا با تنبیه مواجه شوند».
چه کسانی می خواهند آمریکا را به درگیری نظامی با ایران بکشانند؟ - اسپوتنیک ایران
چه کسانی می خواهند آمریکا را به درگیری نظامی با ایران بکشانند؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم ، دفتر مطبوعاتی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در واکنش به ملاقات برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در امور ایران با اعضای شورای امنیت بیانیه‌ای را صادر کرد که به‌شرح زیر است:
یک مقام وزارت خارجه آمریکا به نیویورک سفر کرد که با اعضای شورای امنیت ملاقات کند تا براساس ادعای نادرست وزارت خارجه آمریکا «اهمیت پاسخگوکردن ایران به‌خاطر عدم‌توجه به قطعنامه‌های شورای امنیت در مورد توسعه و آزمایش موشک‌های بالستیک» را خاطرنشان کند.
به آمریکا یادآوری می‌شود قطعنامه 2231 شورای امنیت که آمریکا هم بانی آن بود و به‌اجماع تصویب شد، جایگزین همه قطعنامه‌های سابق شورای امنیت در مورد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران گردید و آن قطعنامه برجام را تأیید کرد.
پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش ذیل برجام تاکنون 14 بار توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید شده است.
همین طور، برخلاف جعلیات و دروغ‌پراکنی آمریکا، هیچ یک از موشک‌های ایران "طراحی‌شده برای پرتاب تسلیحات هسته‌ای» نیستند و لذا، قطعنامه 2231 شورای امنیت به هیچ طریقی فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک متعارف جمهوری اسلامی ایران را محدود نمی‌کند.
در نتیجه، فعالیت‌های این‌چنینی ایران غیرسازگار با قطعنامه نیستند بلکه خارج از چارچوب یا دایره صلاحیت قطعنامه قرار می‌گیرند.
اما آمریکا در نقض آشکار و جدی قطعنامه 2231 از برجام خارج شده است، بدتر اینکه، آمریکا به‌عنوان یک عضو دائم شورای امنیت، بی‌شرمانه دیگر اعضای سازمان ملل را تهدید می‌کند که یا آن قطعنامه را نقض کنند یا با تنبیه مواجه شوند، این یک سیاست واقعاً مخرب و ریاکارانه است.
به‌جای تلاش برای انتشار اتهامات ساختگی و سوء استفاده از شورای امنیت برای پیشبرد سیاست‌های بدخواهانه علیه ایران، مقامات آمریکایی بایستی مسئولانه براساس تعهدات بین‌المللی‌شان عمل کنند و به اعضای شورای امنیت توضیح دهند که چرا کشورشان قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض می‌کند و چرا تلاش دارند دیگر دولت‌ها را وادارند که همان کار را بکنند.
روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала