ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

افشای جزئیات معامله قرن آمریکا

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / افشای جزئیات معامله قرن آمریکا
افشای جزئیات معامله قرن آمریکا - اسپوتنیک ایران
ولیعهد عربستان برای پذیرش طرح دونالد ترامپ به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیشنهاد 10 میلیارد دلاری ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پرس تی وی، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان 10 میلیارد دلار به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیشنهاد داده تا طرح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا موسوم به "معامله قرن" را بپذیرد.

آیا اجرای معامله قرن نزدیک است؟ - اسپوتنیک ایران
آیا اجرای معامله قرن نزدیک است؟

اشاره شده که محمود عباس با بیان اینکه حمایت از معامله قرن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پایان عمر سیاسی اوست، پیشنهاد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان را رد کرده است.

براساس این گزارش ، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با محمود عباس درباره جزئیات طرح ترامپ در پی سفر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در 2017 به عربستان مذاکره کرده بود.

ولیعهد عربستان همچنین با محمود عباس درباره بودجه سالانه تشکیلات خودگردان به گفتگو پرداخته بود. عباس در پاسخ به این سوال گفته بود که بودجه سالانه این تشکیلات یک میلیارد دلار است که محمد بن سلمان پیشنهاد داد در صورت موافقت عباس با طرح ترامپ، 10 میلیارد دلار برابر با بودجه 10 سال تشکیلات خودگردان فلسطین را در اختیار او قرار خواهد داد.

طرح موسوم به «معامله قرن» طرح دولت ترامپ برای حل‌وفصل نهایی مناقشه اسرائیلی-فلسطینی است.

پس از تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت‌شناختن اورشلیم به عنوان «پایتخت» اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس، روابط محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و آمریکا تیره شد، به حدی که محمود عباس گفت «قدس فروشی نیست» و وعده داد «هرگز طرح صلح آمریکا» را نخواهد پذیرفت.

او همچنین تأکید کرد «معامله قرن دونالد ترامپ، مشت محکمی به قرن کنونی است و ما هرگز آن را نخواهیم پذیرفت».
عباس پس از انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم همچنین وعده داد که تشکیلات خودگردان از این پس حضور آمریکا در روند گفتگو‌های صلح یا هرگونه طرح صلح پیشنهادی از آن‌ها را نخواهد پذیرفت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала