ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واکنش روسیه به مداخله آمریکا در بحران ونزوئلا

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiyواکنش روسیه به مداخله آمریکا در بحران ونزوئلا
واکنش روسیه به مداخله آمریکا در بحران ونزوئلا - اسپوتنیک ایران
ماریا زاخارووا در بیانیه ای اعلام نمود که مداخله آمریکا، در امور ونزوئلا می تواند منجر به فروپاشی این منطقه شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ماریا زاخارووا، دخالت ایالات متحده در امور ونزوئلا می تواند منجر به فروپاشی این کشور شود. 

ایران: هرج و مرج راه حل بحران ونرئولا نیست - اسپوتنیک ایران
ایران: هرج و مرج، راه حل بحران ونزوئلا نیست

وی تصریح کرد: "اگر واشنگتن تلاش خود را برای دخالت در امور داخلی ونزوئلا را ادامه دهد، دخالت امریکا می تواند منجر به فروپاشی این کشور شود".

وزارت امور خارجه روسیه از سوی دیگر، آمادگی ونزوئلا در برخورد با درگیری ها با مشارکت نمایندگان نیروهای مسلح این کشور را خوب ارزیابی نمود.

امروز در تاریخ 30 آوریل، خوآن گوآیدو در سخنرانی خود که در«توییتر» منتشر شد، از نظامیان خواست در تظاهرات مردمی شرکت کنند تا به این «غصب حکومت» پایان داده شود.

حوادث امروز، کودتا در ونزئولا نامیده می شود.

گفتنی است، اعتراضات گسترده علیه رئیس جمهور فعلی ونزوئلا، نیکلاس مادورو، در تاریخ 21 ژانویه آغاز شد. روز 23 ژانویه خوان گوایدا، رئیس پارلمان ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد. کشورهای گروه لیما به غیر از مکزیک، آمریکا، آلبانی، گرجستان، سوئیس و سازمان کشورهای آمریکایی و تعدادی از کشورهای اروپایی از ریاست جمهوری موقت گوایدو حمایت کردند.

کشورهای روسیه، بولیوی، ایران، کوبا و نیکاراگوئه، السالوادور، ترکیه، بلاروس و چین ضمن حمایت از مادورو، از طرفین درگیر در بحران خواستند از راه مسالمت آمیز به حل و فصل مسائل بپردازند و مخالفت خود با دخالت خارجی در امور داخلی کشورها را اعلام کردند. دبیر کل سازمان ملل به گفتگو و دیالوگ برای حل و فصل بحران فراخواند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала