هند: تحریم نفتی ایران به مردم عادی ما ضربه می‌زند

© AFP 2022 / MONEY SHARMA هند: تحریم نفتی ایران به مردم عادی ما ضربه می‌زند
هند: تحریم نفتی ایران به مردم عادی ما ضربه می‌زند - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفیر هند در آمریکا پس از اعلام لغو معافیت‌های خریداران نفت ایران اعلام نمود که این امر می‌تواند قیمت نفت و تورم را تا حدی بالا ببرد که به مردم عادی هند ضربه بزند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سفیر هند در آمریکا هارش واردهان شرینگلا درخصوص عدم تمدید لغویت مالی برای برخی خریداران نفت ایران گفت: تلاش‌های دونالد ترامپ برای صفر کردن صادرات نفت ایران تأثیری مستقیم بر هند، بزرگترین خریدار نفت این کشور پس از چین داد. 
نفتکش - اسپوتنیک ایران
نفت ایران برای کره جنوبی
وی در ادامه تصریح کرد: "ما نگرانیم این تأثیر باعث تورم و قیمت بالاتر نفت شود". 
گفتنی است، بسیاری پالایشگاه‌های هند برای پالایش نفت خام ایران تنظیم شده‌اند و نمی‌توان به‌یک‌باره آنها را برای نفت سایر مناطق تغییر داد. ایران و هند سالها روابط تجاری و فرهنگی با هم داشته‌اند، حالا قطع خرید نفت از ایران پیامدهای زیادی برای این کشور دارد.
سفیر هند در ادامه تصریح کرد که هند متوجه است که واشنگتن با ایران مشکل دارد ولی استفاده بیش از حد از تحریم‌ها می‌تواند در مقطعی خاص نتیجه عکس بدهد، مخصوصاً وقتی تنها توسط یک کشور اعمال شود. 
هفته گذشته، کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم گرفته است معافیت مشتریان نفت ایران از اجرای تحریم‌های نفتی علیه ایران را تمدید نکند. تصمیم عدم‌تمدید معافیت‌ها با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران و قطع دسترسی ایران به منبع اصلی درآمد خود اتخاذ شده است.
در تاریخ 8 مه 2019، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала