ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

فراخوان گوآیدو از نظامیان ونزوئلا

© Sputnik / Leo Alvaraz / ورود به گالری تصاویرخوآن گوآیدو
خوآن گوآیدو - اسپوتنیک ایران
گوآیدو از نظامیان خواست برای پایان «غصب حکومت» در تظاهرات بزرگ شرکت کنند.

به گزارش اسپوتنیک، خوآن گوآیدو در سخنرانی خود که در«توییتر» منتشر شد، از نظامیان خواست در تظاهرات مردمی شرکت کنند تا به این «غصب حکومت» پایان داده شود.

او گفت:«من از تمام نظامیان و خانواده های آنها می خواهم به اعتراضات خیابانی ما بپیوندند. در چارچوب قانون اساسی، ما باید به وضعیتی که کشور با آن مواجه شده است، پایان بدهیم. روز اول ماه مه امروز فرا می رسد و پایان «غصب و تصاحب به زور» امروز است».

گفتنی است، اعتراضات گسترده علیه رئیس جمهور فعلی ونزوئلا، نیکلاس مادورو، در تاریخ 21 ژانویه آغاز شد. روز 23 ژانویه خوان گوایدا، رئیس پارلمان ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد. کشورهای گروه لیما به غیر از مکزیک، آمریکا، آلبانی، گرجستان، سوئیس و سازمان کشورهای آمریکایی و تعدادی از کشورهای اروپایی از ریاست جمهوری موقت گوایدو حمایت کردند.

کشورهای روسیه، بولیوی، ایران، کوبا و نیکاراگوئه ، السالوادور، ترکیه، بلاروس و چین ضمن حمایت از مادورو، از طرفین درگیر در بحران خواستند از راه مسالمت آمیز به حل و فصل مسائل بپردازند و مخالفت خود با دخالت خارجی در امور داخلی کشورها را اعلام کردند. دبیر کل سازمان ملل به گفتگو و دیالوگ برای حل و فصل بحران فراخواند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала