ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نفت ایران برای کره جنوبی

© Sputnik / Alexander Vilfنفتکش
نفتکش - اسپوتنیک ایران
بخش های دولتی و انرژی کره جنوبی به دلایل مالی و فنی نفت ایران را ترجیح می دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، مؤسسه اقتصاد انرژی کره جنوبی روز 30 آوریل اعلام کرد که این کشور پیش از این بارها در شرایط مضیقه خرید نفتی به دلیل تحریم های آمریکا قرار گرفته و هیچوقت نتوانسته است مواد نفتی ایده آل مانند آنچه از ایران می خرد را پیدا کند.

یکی از  پژوهشگران مرکز نامبرده گفت:«پالایشگاه ها تمایلی به خرید نفت فوق سبک از کشورهای دیگر حتی از قطر ندارند زیرا بهای آنها بالاتر است».

پالایشگاه های کره جنوبی اعلام کرده اند که نفت فوق سبک ایران نسبت به کشورهای دیگر از جمله قطر دارای سولفور کمتری است. بهای رقابتی مناسبی دارد و برای تولید مواد پتروشیمی که می تواند در محصولات مختلف از جمله بطری های پلاستیکی استفاده شود، بسیار مناسب است.

دهقانی : همه کالاهای مصرفی آمریکایی در ایران می تواند با محدودیت مواجه شود - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
احتمال تحریم تمامی کالاهای آمریکایی در ایران

تحلیلگران کره ای تصریح کرده اند:«وقتی هزینه برای تهیه مواد خام از جمله نفت فوق سبک به دلیل عدم واردات از ایران افزایش یابد، تولیدات با هزینه بیشتری به دست مشتری خواهد رسید و این موضوعی نیست که برای کسی خوشایند باشد، ضمن آنکه کره جنوبی در تولید این محصولات قدرت رقابتی خود را در برابر برخی کشورها نظیر چین از دست خواهد داد».

کره جنوبی اگرچه بخشی از نفت سبک مورد نیاز خود را از کشورهای قطر، نیجریه، نروژ، لیبی، مالزی، فیلیپین، استرالیا و قطر تأمین می کند اما آمارها نشان می دهد این کشور نزدیک به 50 درصد نفت فوق سبک لازم برای شرکت ها و پالایشگاه های خود را از ایران وارد کرده است.

کاخ سفید، 22 آوریل در بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس ‌جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است معافیت خرید نفت ایران که پیشتر به هشت کشور داده بود را تمدید نکند.این تصمیم آمریکا مورد انتقاد کشورهایی مانند چین، هند و ترکیه قرار گرفته و به نظر می رسد بر تعداد کشورهای معترض به این رویکرد افزوده خواهد شد.ترامپ با اعلام تحریم صادرات نفت ایران طی چند هفته آینده، کشورهایی که به خواسته آمریکا عمل نکنند را به اعمال تحریم تهدید کرده است.

اقدام یکجانبه آمریکا موجب نگرانی در بازارهای جهانی شده است. بازار نفت با واکنش منفی به این تصمیم، شاهد افزایش سه درصدی بهای نفت بوده که بیشترین میزان افزایش در 2019 بوده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала