ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

افشای اطلاعات سری از حمله بعدی تروریست ها به سریلانکا

© REUTERS / Thomas Peterافشای اطلاعات سری از حمله بعدی تروریست ها به سریلانکا
افشای اطلاعات سری از حمله بعدی تروریست ها به سریلانکا - اسپوتنیک ایران
پلیس سریلانکا اطلاعات دریافتی از سازمان اطلاعات کشور در خصوص حملات تروریستی پیش رو که 12 روز تا زمان اجرای آنها زمان باقی مانده است را تحلیل وبررسی می کند.

به گزارش اسپوتنیک، در یادداشت سری از رئیس سازمان اطلاعات به رئیس پلیس کشور این طور آمده است: " زهران هاشمی از گروهک " جماعت التوحید الوطن" و پیروانش در سریلانکا حمله تروریستی انتحاری را در روزهای آینده برنامه ریزی می کنند.
صحت این یادداشت را که در تاریخ 9 آوریل نوشته شده است، دو منبع در دولت سریلانکا تایید کردند.
در آن همچنین گفته می شود که در برنامه تروریست ها حمله به کلیساهاست. آنها ممکن است از مهاجمان انتحاری، سلاح گرم، کامیون و یا چاقو استفاده کنند.
گفتنی است، در تاریخ 21 آوریل، هشت انفجار در مراسم عید پاک در سه کلیسای کاتولیک و سه هتل در شهر کلمبو و انفجارهایی در برخی نقاط سریلانکا اتفاق افتاد. بر اساس آخرین اطلاعات، در این حوادث 290 نفر کشته و بیش از 500 نفر نیز زخمی شدند. در بین کشته شدگان علاوه بر شهروندان سریلانکا تعدادی اتباع خارجی نیز وجود داشت. دولت سریلانکا بعد از این حادثه به مدت چندین ساعت مقررات منع عبور و مرور در سراسر کشور وضع کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیامی به مایتریپالا سیریسنا رئیس جمهور سریلانکا، ابراز تسلیت و همدردی خود را بیان نمود. مسئولیت این حادثه را گروه تروریستی داعش(گروه ممنوعه در روسیه) به عهده گرفت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала