وزیران دو کشور ایران و روسیه بر تداوم همکاری علیه تروریسم تاکید کردند

© Sputnik / Alexei Druzhininوزیران دو کشور ایران و روسیه بر تداوم همکاری علیه تروریست تاکید کردند
وزیران دو کشور ایران و روسیه بر تداوم همکاری علیه تروریست تاکید کردند - اسپوتنیک ایران
Telegram
سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع ایران، تعاملات دفاعی و امنیتی بین دو کشور ایران و روسیه را رو به رشد خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مسکو با سرگئی شایگو، وزیر دفاع فدارسیون روسیه دیدار و پیرامون روابط دو جانبه منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

امیر سرتیپ حاتمی در این دیدار با ابراز خرسندی از روند روبه رشد روابط دو کشور در تمام حوزه‌های مورد علاقه اظهار داشت: تعاملات دفاعی و امنیتی بین ایران و مسکو در سایه اراده رهبران سیاسی دو کشور رو به رشد بوده است.

وی با بیان اینکه ‌‌در حوزه‌های روابط دوجانبه، ‌‌دو کشور ایران و روسیه ظرفیت‌های زیادی برای افزایش تعاملات دارند، بر توسعه کمی و کیفی همکاری‌های نظامی و دفاعی در جهت تحکیم ثبات و امنیت در منطقه و جهان تاکید کرد.

وزیر دفاع فدارسیون روسیه نیز با بیان اینکه ‌همکاری‌های دفاعی ـ نظامی بین ‌‌ایران و‌ روسیه به سطح بالایی ارتقاء یافته است، اظهار داشت: همکاری‌های دو کشور در چارچوب مذاکرات آستانه برای مبارزه با تروریسم و برقراری آتش‌بس در سوریه، نقش مهمی داشته است.

سرگئی شایگو‌ در ادامه، نتایج همکاری‌های ارزشمند نظامی میان دو کشور و برگزاری کمیسیون‌های مشترک نظامی، فنی را گام مهمی در جهت تقویت روابط راهبردی تهران ـ مسکو دانست و بر استمرار تعاملات و رایزنی‌های نظامی در حوزه‌های آموزشی، فنی و امنیتی میان نیروهای مسلح ایران و روسیه تاکید کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала