پیشنهاد آلمان برای جایگزینی INF با یک معاهده جدید

© AP Photo / Stringerپیشنهاد آلمان برای جایگزینی INF با یک معاهده جدید
پیشنهاد آلمان برای جایگزینی INF با یک معاهده جدید - اسپوتنیک ایران
Telegram
بازرس کل نیروهای مسلح آلمان معتقد است INF باید با یک سند جدید جایگزین شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از RND، ژنرال ابراهارد زورن، بازرس کل نیروهای مسلح آلمان اظهار داشت که پیمان پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد باید با یک سند جدید که پاسخگوی کنترل تسلیحات باشد، جایگزین شود.
زورن گفت: من نگران این هستم که اگر این پیمان کاملا از بین برود، چه اتفاقی برای موشک‌های میان‌برد می افتد. من فکر می کنم نیاز به ایجاد یک رژیم کنترل تسلیحات جدید هست.

تلاش آمریکا برای مقصر جلوه دادن روسیه در نقض پیمان INF - اسپوتنیک ایران
تلاش آمریکا برای مقصر جلوه دادن روسیه در نقض پیمان INF

در عین حال، نوشتن یک سند جدید، مستلزم حضور همه طرف‌ها از جمله روسیه، ایالات متحده و چین است. زورن همچنین یادآور شد که از تعدادی از کشورها می‌توان به عنوان گناهکاران تشدید وضعیت ناپایدار جهانی نام برد. در میان حوادث او الحاق کریمه به روسیه، وضعیت در دنباس و از مورد اسکریپال نام برد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهورایالات متحده در 20 اکتبر 2018 اعلام کرده بود که به دلیل نقض مکرر این پیمان توسط روسیه، آمریکا از این پیمان خارج خواهد شد. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام نمود که اگر روسیه ظرف 60 روز به این پیمان بازنگردد، آمریکا از این معاهده خارج می شود. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز در واکنش به خروج آمریکا از این پیمان اظهار داشت: "حالا که آمریکایی ها تعلیق عضویت خود در پیمان منع موشک های هسته ای میان برد و کوتاه برد را اعلام کرده اند، ما نیزعضویت خود در این پیمان را به حالت تعلیق در می آوریم و مثل آنها به کارهای تحقیقاتی و آزمایشی در این زمینه می پردازیم".

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала