پرواز جنگنده "کوثر" در مراسم روز ارتش ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / پرواز جنگنده "کوثر" در مراسم روز ارتش ایران
پرواز جنگنده کوثر در مراسم روز ارتش ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
برای نخستین مرتبه جنگنده تمام ایرانی کوثر بر فراز جایگاه رژه روز ارتش ایران به پرواز در آمد.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم ، در جریان برگزاری رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران برای نخستین مرتبه جنگنده تمام ایرانی کوثر بر فراز جایگاه رژه به پرواز در آمد.
این جنگنده همچنین به اجرای نمایش هوایی در آسمان محل برگزاری رژه پرداخت.
جنگنده کوثر که مرداد سال گذشته برای نخستین بار رونمایی و در آبان ماه خط تولید انبوه آن به بهره برداری رسید، پس از آذرخش و صاعقه سومین هواپیمای جنگنده ساخت ایران محسوب می شود.
رونمایی از  نخستین هواپیمای جنگنده ایرانی + عکس - اسپوتنیک ایران
رونمایی از نخستین هواپیمای جنگنده ایرانی + عکس
هواپیمای کوثر یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با مأموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است که به صورت کاملا بومی ساخته شده و ایران را در زمره معدود کشورهای دارای فناوری طراحی و ساخت هواپیمای جنگنده با سامانه های اویونیک و کنترل آتش نسل چهارم قرار داده است.
مدیران وزارت دفاع بهره گیری از معماری یکپارچه پیشرفته اویونیک و کنترل آتش با استفاده از شبکه داده دیجیتال نظامی منطبق با نسل چهارم، بهره گیری از فناوری نمایشگرهای چندمنظوره تمام دیجیتال، بهره گیری از رایانه محاسبات بالستیک سلاح و سامانه پیشرفته نشانه روی مقابل خلبانان(HUD) به منظور افزایش دقت اصابت سلاح و مهمات را از دیگر ویژگی های برتر کوثر بر شمرده اند.
بهره گیری از رادار پیشرفته چندمنظوره کنترل آتش جهت بالا بردن کشف اهداف و تهدیدات و بهره گیری از ناوبری دقیق به صورت رادیویی و مستقل و استفاده از سامانه نقشه متحرک هوشمند نیز از ویژگی ها مهم این جنگنده هستند که به صورت بومی بر آن نصب شده اند.
متخصصان صنایع هوایی ایران توانسته اند تجهیزات الکترونیکی پیشرفته ای را برای این هواپیما، طراحی و نصب کنند و از دیگر قابلیت های این جنگنده نصب انواع موشک ها و بمب های مورد نیاز صحنه رزم بوده و به گونه ای طراحی و ساخته شده ‌‌که با دیگر تجهیزات و سلاح های ساخت داخل سازگاری کامل دارد.این هواپیما در دو نوع تک کابین و دو کابین قابل تولید است که نوع دوکابینه علاوه بر قابلیت رزمی برای آموزش خلبانان در مرحله پیشرفته کاربرد دارد.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала