افزایش قیمت چای در ایران

CC0 / Pixabay / افزایش قیمت چای در ایران
افزایش قیمت چای در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس سازمان چای ایران اعلام کرد بر اساس مصوبه شورای اقتصاد قیمت چای درجه‌یک با ۲۰ درصد افزایش به سه هزار و ۲۷۵ تومان و چای درجه‌دو با ۲۱ درصد افزایش به هزار و ۸۴۹ تومان رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس ، مهندس حبیب جهانساز رئیس سازمان چای ایران دیروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امیدواریم امسال با توجه به شرایط مساعد جوی تولید چای در کشور افزایش پیدا کند،افزود: امسال با توجه به میزان بارندگی لازم و آب‌وهوای مساعد شاهد افزایش تولید چای در کشور خواهیم بود که می‌تواند کمک زیادی به رونق کسب‌وکار چای‌کاران کند.
رئیس سازمان چای کشور با گله‌مندی از افزایش کم‌قیمت چای توسط شورای اقتصادایران افزود: قیمت اعلام چای توسط شورای اقتصاد، از دیدگاه ما واقعی نبوده زیرا با توجه به جلوگیری از قاچاق چای و افزایش قیمت دلار انتظار افزایش بیشتر قیمت چای را داشتیم.
وی با اذعان به اینکه با افزایش عملکرد در تولید چای باید کاهش قیمت را جبران کنیم، تصریح کرد: چایکاری یکی از شغل‌های مهم مردم گیلان بوده و بسیاری از خانوارها از این طریق ابراز معاش می‌کنند لذا اگر می‌خواهیم کاهش قیمت چای حس نشود باید تولید را افزایش دهیم.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала