کیفیت عالی موتور موشکی روسیه

© Sputnik / Sergey Pyatakovموتور موشک روسی RD-180
موتور موشک  روسی  RD-180 - اسپوتنیک ایران
Telegram
در ایالات متحده کیفیت موتور موشکی روسیه «ار دی-180» مورد ارزیابی عالی قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، توری برونو، رئیس کنسرسیوم United Launch Alliance ایالات متحده امریکا اعلام کرده که کیفیت موتور موشکی RD-180 روسیه در سطح عالی قرار دارد و تحویلات این موشک سریعتر از انتظار انجام می شود.

رئیس ULA در حاشیه 35‌مین سمپوزیوم فضایی امریکا در کلرادو اسپرینگز گفت که شرکت صادرکننده «اینرگوماش» روسیه به خوبی کار می کند و بخوبی نیازها را تکمیل می کند. علاوه بر این، کیفیت این تسلیحات در سطح بالایی قرار دارد و در تحویل آنها نیز هیچگونه مشکلی بروز نمی کند.

موشک های چینی، تهدیدی برای روسیه - اسپوتنیک ایران
موشک های چینی، تهدیدی برای روسیه

برونو همچنین خاطر نشان کرد که موتور RD-180 روسیه به محض آماده شدن تحویل داده می شوند و در حال حاضر ذخیره این موتورها در انبارهای ULA برای دو سال آینده کافی خواهد بود و قرار است تعداد دیگری نیز تحویل داده شوند. در عین حال مشخص نیست که آیا پس از سال 2020، خرید موتور موشکی  RD-180 روسیه ادامه یابد یا خیر. در آن تاریخ به تصمیم کنگره خرید موتورهای روسی باید متوقف شود.

28 سپتامبر سال 2018 معلوم شد که ایالات متحده جایگزینی برای موتورهای RD-180 روسی پیدا کرده است. بنیانگذار آمازون، جف بزوس و Blue Origin قراردادی جهت ساخت موتورهای جدید موشکی BE-4 برای وسایل نقلیه موتوری Vulca که در کنسرسیوم (ULA) تولید می شوند، امضا کردند.

شرکت Energomash روسیه موتورهای RD-180 را برای پرتاب موشک های امریکایی Atlas III و Atlas V تولید می کند، اما پس از تشدید روابط بین دو کشور در سال 2014، کنگره امریکا ممنوعیت استفاده از این موتورها را اعلام کرد. با این حال، یک سال بعد، مقامات امریکایی این تصمیم را به علت عدم تولید این نوع از موتور ها در داخل امریکا، لغو کردند. سال گذشته روسیه جهت تحویل این موتورها به چین ابراز آمادگی کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала