رهاسازی بمب بر روی یک سیارک توسط ژاپن + ویدئو

© AP Photo / JAXA handoutرهاسازی بمب بر روی یک سیارک توسط ژاپن + ویدئو
رهاسازی بمب بر روی یک سیارک توسط ژاپن + ویدئو - اسپوتنیک ایران
Telegram
آژانس فضایی ژاپن یک نفوذ‌کننده را از ارتفاع پانصد متری بر روی سیارک ریوگو رها کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ایستگاه اتوماتیک ژاپنی هایابوسا 2 یک نفوذکننده همراه با خمپاره‌ای به وزن 2.5 کیلوگرم و ماده منفجره به وزن 4.5 کیلوگرم از ارتفاع حدودا 500 متری بر روی سیارک ریوگو رها کرد. فیلم پخش زنده این عملیات از مرکز کنترل هایابوسا 2 در آژانس فضایی ژاپن، جاکسا بر روی یوتیوب قرار گرفته است.

شلیک متخصصان ژاپنی به سطح سیارک ریوگو - اسپوتنیک ایران
شلیک متخصصان ژاپنی به سطح سیارک ریوگو

عملیات با نام SCI برای تعیین اثر بوجود آمده بر روی این سیارک کلاس سی در رویدادهای مشابه و در برخورد با سیار‌های دیگر انجام می‌شود. همچنین این عملیات اجازه می‌دهد تا پروب نمونه های خاک جدید را جمع آوری کند.
کارشناسان جاکسا انتظار دارند که در دهانه ایجاد شده در اثر برخورد این نفوذ‌کننده، سنگهایی که از زمان شکل گیری منظومه شمسی باقی مانده اند، نمایان شوند.
پیش از این نیز در در ماه مارس هایابوسا ۲ یک گلوله 5 گرمی از تانتال را به سیارک شلیک کرده بود.
هایابوسا ۲ یک مأموریت بازگرداندن نمونهٔ سیارک ریوگو توسط آژانس فضایی ژاپن، جاکسا است. این فضاپیما در ۲۷ ژوئن ۲۰۱۸ به ریوگو رسید. هایابوسا ۲ چندین بار علمی برای سنجش از راه دور، نمونه برداری، و همچنین چهار دستگاه سطح‌نورد کوچک با خود دارد که از آن‌ها برای بررسی سطح سیارک و کسب اطلاعات محیط زیستی و زمین شناسی نمونه‌های جمع آوری شده و بررسی آن‌ها استفاده می‌کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала