رهبر ایران: کانال مالی اروپا یک شوخی تلخ است

© AP Photo / Office of the Iranian Supreme Leaderرهبر ایران: کانال مالی اروبا یک شوخی تلخ است
رهبر ایران: کانال مالی اروبا یک شوخی تلخ است - اسپوتنیک ایران
Telegram
رهبر ایران در سخنان سالیانه خود در مشهد، کانال مالی اروپا با ایران را یک شوخی تلخ خواند.

به گزارش اسپوتنیک، آیت الله خامنه ای، رهبر ایران در سخنرانی سالیانه که به روال معمول هر سال در حرم امام رضا در مشهد برگزار می شود، گفت: اروپا عملا از توافق هسته ای با ایران خارج شده است و کانال مالی اروپا برای تجارت با ایران یک شوخی تلخ است. 

آیت الله خامنه ای افزود: اروپایی ها به می گویند که نباید از برجام خارج شویم و خود آنها عملا از برجام خارج شده‌اند و کانال مالی هم که می‌گویند به شوخی شبیه‌تر است، این شوخی تلخی است.

هشتم ماه مه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала