کشته شدن یک نظامی هندی در کشمیر

© REUTERS / Mukesh Guptaکشته شدن یک نظامی هندی در کشمیر
کشته شدن یک نظامی هندی در کشمیر - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک نظامی هندی بر اثر تیراندازی از جانب پاکستان در ایالت جامو و کشمیر، واقع در شمال هند که منطقه مورد اختلاف دو کشور است، کشته شد.

 

تنش ها بین هند و پاکستان - اسپوتنیک ایران
تنش ها بین هند و پاکستان
به گزارش اسپوتنیک، این خبر را خبرگزاری IANS با استناد به منابعی در وزارت دفاع هند گزارش داده است.
این منابع اعلام کردند نیروهای پاکستانی بدون هیچگونه بهانه و دلیلی با استفاده از خمپاره اندازها و سلاح های سبک به سوی مواضع هند در منطقه سوندربانی اتش گشوده اند.
سخنگوی وزارت دفاع هند گفت:" پاکستان صبح پنج شنبه آتش بس را نقض کرد. یک سرباز بر اثر تیراندازی کشته شده است. نظامیان ما با این اقدامات با قاطعیت مقابله می کنند".
روابط دهلی نو و اسلام آباد بطور سنتی تیره است. دو کشور دچار اختلافات سیاسی، تاریخی و ارضی هستند و از جمله در رابطه با موقعیت حقوقی کشمیر اختلاف دارند که پس از کسب استقلال هند در سال 1947 و به دنبال ظاهر شدن دو کشور مستقل هند و پاکستان به دو بخش تقسیم شده است
حالا کشمیر منطقه مورد اختلافی است که تقسیم آن بین هند و پاکستان هنوز از لحاظ حقوقی به ثبت نرسیده است. جدایی خواهان کشمیری در حال مبارزه به خاطر استقلال یا الحاق این سرزمین به پاکستان در آنجا فعال هستند.
دهلی نو مقامات پاکستان را به حمایت از جدایی خواهان مسلح متهم می کند اما اسلام آباد این اتهامات را رد می کند.
بحران کشمیر پس از 14 فوریه شدت پیدا کرد که یک شبه نظامی انتحاری خود را در نزدیکی ستون پلیس نظامی هند منجر کرد که در نتیجه آن 45 نفر کشته شدند. گروه اسلام گرای موسوم به "جیش محمد" مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
به دنبال آن روز 26 فوریه هواپیما های نیروی هوایی هند اردوگاه "جیش محمد" در بخش پاکستانی کشمیر را بمباران کردند که در نتیجه آن تعدادی از شبه نظامیان و همچنین وسایل نقلیه، سلاحها و مهمات متعلق به آنها منهدم شدند. 
دیرتر ارتش پاکستان دو هواپیمای جنگی هند را که حریم هوایی این کشور را در منطقه مورد اختلاف کشمیر نقض کرده بودند، سرنگون نمود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала