تاثیر عمیق سفر دختر سفیر سوئیس در روسیه به ایران

© Photo / Nafise Soufyتوریست خارجی در ایران
توریست خارجی در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
ایو رُسی سفیر سوئیس در مسکو و قائم مقام سابق وزارت خارجه این کشور هفته گذشته نامه ای به مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه در خصوص سفر دخترش به ایران ارسال کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صفحه تلگرام سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه ، سفیر سوئیس در روسیه در این نامه در خصوص سفری که تاثیری عمیق بر دخترش گذاشته، صحبت کرده است.
او درخصوص سفرش در روزنامه سوئیسی یک مطلب نوشته و به پیوست نامه نیز متن این نوشتار کوتاه که حاوی تجارب منحصر بفرد ماری در ایران است ارسال شده بود.

دختر سفیر سوئیس در این مقاله با عنوان "ایران را فراتر از کلیشه‌ها کشف کنید" نوشته است: «حالا که هواپیما از تهران بلند شده، سه هفته ای که در ایران بودم را به یاد می آوردم. به عنوان زنی تنها، چه اتفاقات خوبی در این سفر رخ داد. حالا که به فرایبورگ بازمیگردم، از اینکه {خارج از ایران} میگفتند "این چه ایده ای است"، "این سفر خطرناک است" و "آنجا یک کشور اسلامی است" خسته و ناراحت هستم.
کلیشه های منفی که درباره ایران وجود دارد مردم این کشور را آزار می دهد. خیلی از آنها از من می پرسیدند: آیا فکر میکنید ما تروریست هستیم؟ ایران جایی است که می توانید اصفهان "نصف جهان" را کشف کنید، تهران مدرن، یزد فریبنده و شیراز خیره کننده را ببینید و تماشاگر شکوه تخت جمشید باشید! ایران جایی است که مردم صندلی خود در مترو را به شما می دهند چون از جای دیگری آمده اید!

طبیعت ایران - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
سفر به ایران، به تجربه اش می ارزه؟ + تصاویر

{ایران جایی است که} وقتی پلیس می بیند در کنار جاده دست خود را بلند کرده اید، می ایستد و خود برایتان یک ماشین پیدا می کند. تعارف را در همه چهره ها می بینید و حتی مجبور می شوید دعوت به غذا، محلی برای خواب و نوشیدن چایی را رد کنید چون این دعوت ها خیلی زیاد هستند.
بله درست است که سیاست کمی پیچیده است، اقتصاد ایران دچار بحران است و متاسفانه بسیاری از جوانان ایرانی از آینده نگرانند و می خواهند کشورشان را ترک کنند، اما از شما دعوت می کنم تا این گوهر (ایران) را کشف کنید و حتما وقتی بازمیگردید، عوض شده اید.»
در پایان این نامه نیز ماری از کسانی که در این سفر با آنها آشنا شده نام برده و نوشته است: "ممنون" یا همانطور که خودشان می گویند "مرسی"!

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала