کادوی روز مرد در ایران گران شد

© Fotolia / Melpomeneکادوی روز مرد در ایران گران شد
کادوی روز مرد در ایران گران شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
کادوی معروفی که مردان به مناسبت های مختلف هدیه می گیرند، قیمتش در ایران سر به فلک گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، امسال روز پدر در ایران مصادف شد با آخرین روز سال (29 اسفند). جوراب کادو معروف و ویژه ای که در این روزها به پدرها هدیه داده می شود گران شد و البته به نظر می‌رسد با توجه به افزایش قیمت‌ دیگر کالاها این کالا واقعا جز اصلی و جدی‌ترین کادوی روز پدر باشد.

هر زمان که نامی از روز مرد می‌آید، اکثر افراد اولین کلمه‌ای که به ذهنشان می‌رسد "جوراب" است. بسیاری از افراد به صورت شوخی و جدی برای پدران در پاسداشت این روز جوراب خریداری می‌کنند و حتی اگر بهترین کادو در حد یک خودرو لاکچری هم برای پدران خریداری شود، جوراب حتما در کنار آن حضور خواهد داشت.

تهرانی‌ها و افرادی که حتی یک بار گذرشان به مترو افتاده باشد، زمانی که قصد خرید جوراب داشته باشند، ناخودآگاه یاد این جمله "چهار تا جوراب، 5000 تومان" می‌افتند که البته این روزها به "سه تا جوراب، 10 هزار تومان" تغییر کرده است. اما فارغ از قیمت جوراب‌های نانویی دست‌فروشان مترو، بررسی‌ها در سطح شهر نشان از آن دارد که برای خرید جوراب مردانه از بازار تهران باید بین 5 تا 15 هزار تومان هزینه کرد و این در حالی است که قیمت جوراب مردانه تولید داخلی در خیابان‌های مرکز تهران 11 تا 20 هزار تومان است.

با فاصله گرفتن از خیابان‌های مرکز شهر به سمت خیابان‌های شمالی تهران، قیمت جوراب بین 20 تا 100 هزار تومان تغییر می‌کند.

تفاوت قیمت این جوراب‌ها به دلیل تفاوت در جنس، کشور تولید کننده و مبدا واردات آنها بوده و این در حالی است که برندهای وارداتی پوشاک ورزشی، کت و شلوار و برندهای تولید داخلی که در رده قیمتی گران قیمت قرار دارند، جوراب‌هایی با محدوده قیمتی 250 تا 400 هزار تومان عرضه می‌کنند که قیمت این دست جوراب‌ها به قیمت یک پیراهن و شلوار مردانه تولید داخلی با کیفیت تمام می‌شود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала