تصویب قطعنامه مخالفت با حمایت آمریکا از عربستان

CC0 / Pixabay / تصویب قطعنامه مخالفت با حمایت آمریکا از عربستان
تصویب قطعنامه مخالفت با حمایت آمریکا از عربستان - اسپوتنیک ایران
Telegram
مجلس سنای کنگره امریکا روز چهارشنبه با اکثریت آرا قطعنامه ای را به تصویب رساند که درآن به دولت ایالات متحده توصیه می شود از حمایت از ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان سعودی در یمن دست بردارد.

شکست کامل عربستان سعودی در یمن - اسپوتنیک ایران
شکست کامل عربستان سعودی در یمن
به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی C-Span ، این نشست سنای امریکا را پخش کرده است. قطعنامه مربوطه با 54 رای موافق و 46 رای مخالف به تصویب رسیده و حالا قرار است به بررسی مجلس نمایندگان کنگره گذاشته شود.
طرح قانونی مخالفت با حمایت آمریکا از عربستان در یمن توسط مایکل لی، سناتور جمهوری خواه و برنی ساندرز، سناتور مستقل مطرح شده بود. مایکل پمپئوف وزیر خارجه امریما اعلام کرده که مخالف قطعنامه مصوبه است و زمان بررسی انرا نامناسب می داند. 
در یمن از سال 2014 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این نزاع نیروهای حوثی عضو جنبش شیعه " انصارالله" و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مورد قبول جامعه بین المللی قرار دارند. از سال 2015 ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارد. ایران از نیروهای حوثی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند به طور غیررسمی حمایت می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала