فحاشی نماینده در صحن علنی مجلس

© Sputnik / Vladimir Fedorenko / ورود به گالری تصاویرفحاشی نماینده در صحن علنی مجلس
فحاشی نماینده در صحن علنی مجلس - اسپوتنیک ایران
Telegram
صبح روز دوشنبه صحن علنی مجلس شورای اسلامی ایران با حواشی همراه بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس ، محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس در نطق میان دستور خود بیان داشت: دیدار جمعی از اهالی مجلس با فردی که در فتنه 88 باغی انقلاب بوده حمایت از طغیان است.
وی خاطر نشان کرد: انتظار است نمایندگان مجلس منافع ملی را بر منافع جناحی و قومی ارحج دانسته و همراهی کامل با امام و انقلاب داشته باشند. ضمن اینکه از دستگاه های نظارتی نیز انتظار اقدام مقتضی می رود.
در ادامه وکیلی که با نظر مطهری که ریاست جلسه را برعهده داشت قرار بود تذکر دهد، توضیح داد: آقای زاهدی! خلاف منافع ملی آنجایی صورت گرفت که با تنگ نظری و فتنه نمایی سرمایه‌های انسانی را به حاشیه بردید و رئیس جمهور 8 ساله همچنان در گوشه و کنار کشور سخنرانی آزاد می‌کند و تمام مرزهای رسمی کشور را زیر سوال میبرد اما کسی معترض نمی شود نه رئیس جمهوری که سالها گوشه‌ای نشسته و جز دعوت به وحدت چیزی ندارد.
در همین حال نمایندگان با فریاد دو دو، مخالفت خود را نسبت به این سخنان اعلام کردند و تعدادی هم با حضور در جایگاه هیأت رئیسه این اعتراضات را خطاب به رئیس مجلس و وکیلی عنوان کردند.
و پس از طرح این اعتراضات مشاجرات لفظی بین نمایندگان اصلاح طلب و اصولگرا به اوج رسید.
در ادامه نیز جواد کریمی قدوسی بیان داشت: خاتمی اینهمه خون ریخت و فتنه کرد.
در همین حال نمایندگان در حمایت از این سخنان تجمع کردند تا جایی که نمایندگان با وکیلی درگیری لفظی پیدا کردند و خطاب به اصلاح طلبان گفتند که شما دارید فتنه نمایی می کنید.
در ادامه نیز مطهری ضمن دعوت نمایندگان برای نشستن در صندلی‌های خود اعلام کرد: اولا تذکر آقای وکیلی وارد است. آقای خاتمی ممنوع الملاقات نیست و ممنوع التصویر است و مجرای قانونی ندارد. همین اظهارات نائب رئیس دوم مجلس باعث شد که تنش در نشست پارلمان بیشتر شود.
پس از مدتی زاهدی با قرار گرفتن مقابل جایگاه هیات رئیسه به اظهارات وکیلی اعتراض کرد که این عضو هیات رئیسه با به کار بردن لفظ «دهانت را ببند؛ خفه شو» باه اعتراض زاهدی پاسخ داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала