اخطار شدید هند به پاکستان

© REUTERS / Mukesh Guptaاخطار شدید هند به پاکستان
اخطار شدید هند به پاکستان - اسپوتنیک ایران
Telegram
هند از پاکستان تقاضا کرد گلوله باران بخش تحت کنترل دهلی نو در سرزمین مورد احتلاف کشمیر را فوراً متوقف سازد.

 

مقایسه نیروهای نظامی هند و پاکستان در صورت تشدید درگیری - اسپوتنیک ایران
مقایسه نیروهای نظامی هند و پاکستان در صورت تشدید درگیری

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی ان دی تی وی ، طرف هندی اعلام کرده ادامه گلوله باران ها و تحریکات "پیامدهای وحشتناکی" برای طرف پاکستانی خواهد داشت.
گفته می شود نمایندگان فرماندهی ارتش های دو کشور از طریق سیستم ارتباطات اضطراری گفتگو کرده و طی آن هند خواستار قطع تیراندازی به سوی افراد غیر نظامی از طریق خط کنترل بین دو بخش کشمیر شد. طبق اطلاعات هندف طی هفته اخیر دستکم 4 نفر از جمله دو کودک در نتیجه تیراندازی ها کشته شده اند. اسلام آباد نیر طرف هندی را به "گلوله باران های بدون بهانه و تحریک نشده " متهم کرده است
منابع شبکه تلویزیونی ان دی تی وی همچنین اعلام کردند پاکستان سربازان و ماشین های نظامی بیشتری را به امتداد خط کنترل جداکننده دو بخش کشمیر اعزام می کند.
روابط دهلی نو و اسلام آباد بطور سنتی تیره است. دو کشور دچار اختلافات سیاسی، تاریخی و ارضی هستند و از جمله در رابطه با موقعیت حقوقی کشمیر اختلاف دارند که پس از کسب استقلال هند در سال 1947 و به دنبال ظاهر شدن دو کشور مستقل هند و پاکستان به دو بخش تقسیم شده است
حالا کشمیر منطقه مورد اختلافی است که تقسیم آن بین هند و پاکستان هنوز از لحاظ حقوقی به ثبت نرسیده است. جدایی خواهان کشمیری در حال مبارزه به خاطر استقلال یا الحاق این سرزمین به پاکستان در آنجا فعال هستند.
دهلی نو مقامات پاکستان را به حمایت از جدایی خواهان مسلح متهم می کند اما اسلام آباد این اتهامات را رد می کند.
بحران کشمیر پس از 14 فوریه شدت پیدا کرد که یک شبه نظامی انتحاری خود را در نزدیکی ستون پلیس نظامی هند منجر کرد که در نتیجه آن 45 نفر کشته شدند. گروه اسلام گرای موسوم به "جیش محمد" مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
به دنبال آن روز 26 فوریه هواپیما های نیروی هوایی هند اردوگاه "جیش محمد" در بخش پاکستانی کشمیر را بمباران کردند که در نتیجه آن تعدادی از شبه نظامیان و همچنین وسایل نقلیه، سلاحها و مهمات متعلق به آنها منهدم شدند. 
دیرتر ارتش پاکستان دو هواپیمای جنگی هند را که حریم هوایی این کشور را در منطقه مورد اختلاف کشمیر نقض کرده بودند، سرنگون نمود.
سرتیپ آصف غفور، رئیس مرکز خبری ارتش پاکستان در توئیتر خود نوشت یکی از هواپیما ها در بخش پاکستانی کشمیر و دیگری در خط کنترل این سرزمین سقوط کرده است که کشمیر را بین هند و پاکستان تقسیم می کند.
به دنبال آن مقامات نیروهای مسلح پاکستان با انتشار عکس و تصاویر ویدئویی ادعا کردند که خلبان هندی هواپیمای جنگنده ای را که در کشمیر توسط نیروی هوایی پاکستان هدف قرار گرفت و سقوط کرد، اسیر کرده اند.
چندی پیش اعلام شد ارتش پاکستان نقاط مسکونی واقع در ایالت جامو و کشمیر در شمال هند را گلوله باران کرد و به دنبال آن نظامیان هندی به این حمله پاسخ دادند.

 

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала