کره شمالی در حال راه اندازی مجدد سایت موشک های هسته ای خود

© REUTERS / KCNAکره شمالی در حال راه اندازی مجدد سایت موشک های هسته ای خود
کره شمالی در حال راه اندازی مجدد سایت موشک های هسته ای خود - اسپوتنیک ایران
Telegram
خبرگزاری یونهاپ به نقل از مقامات اطلاعاتی کره جنوبی گزارش داد نشانه‌هایی حاکی از فعالیت مجدد در سایت‌های پرتاب موشک هسته ای کره شمالی موجود هستند.
دلیل اصلی اتمام  پیش از موعد مذاکرات آمریکا و کره شمالی - اسپوتنیک ایران
دلیل اصلی اتمام پیش از موعد مذاکرات آمریکا و کره شمالی

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری هیل، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز سه شنبه به نقل از مقامات اطلاعاتی این کشور از وجود نشانه‌هایی حاکی از فعالیت مجدد در سایت‌های پرتاب موشک هسته‌ای کره شمالی خبر داد.
این خبرگزاری در گزارش خود به فعالیت کارگرانی اشاره کرد که در حال تعویض یک سقف و نصب یک «در» جدید در سایت پرتاب موشک هسته‌ای «تانگ چانگ- ری» بودند. این همان سایتی است که مقامات کره شمالی سال گذشته پس از دیدار «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» در سنگاپور وعده تخریب آن را داده بودند.
هنوز مشخص نیست که آیا کشف این فعالیت جدید پیش از دومین دیدار ترامپ و کیم در هفته گذشته صورت گرفت یا پس از آن.
گفتنی است که در نوامبر سال گذشته مقامات دولت کره شمالی متذکر شدند که در صورت عدم لغو تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد این کشور، روند تخریب سایت تانگ چانگ- ری و سایر سایت‌های مشابه متوقف خواهد شد.
خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی اعلام کرد که تلاش‌های اولیه برای تخریب این سایت پرتاب موشک هسته‌ای اواخر سال گذشته به طور محدود آغاز ولی ظرف یک ماه متوقف شد.
این در حالی است که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت که دولت ترامپ امیدوار است که ظرف ماه‌های آینده نماینده‌ای به کره شمالی اعزام نماید.
گفتنی است دومین دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی هانوی روز پنجشنبه بدون حصول توافق بین دو کشور پایان یافت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала