آغاز آخرین عملیات برای نابودی داعش

© Sputnik / Hikmet Durgunآغاز آخرین عملیات برای نابودی داعش
آغاز آخرین عملیات برای نابودی داعش - اسپوتنیک ایران
Telegram
نیروهای دمکراتیک سوریه آخرین عملیات برای نابودی گروه تروریستی داعش (گروهک ممنوعه در روسیه) در شرق فرات را آغاز کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، مسئول رسانه ای نیروهای دمکراتیک سوریه که بیشتر از کردها تشکیل شده است، جمعه شب در گفت و گو با خبرگزاری رویترز گفت: پس از خروج آخرین گروه غیرنظامیان، نیروها از ساعت 18 به وقت محلی به سوی آخرین منطقه تحت کنترل داعش در ساحل شرقی رود فرات حرکت کردند.
مصطفی بالی افزود: در این منطقه فقط تروریست ها باقی مانده اند و این نبرد تا نابودی کامل تروریست ها و آزادسازی روستای الباغوز ادامه می یابد.
وی اضافه کرد: این نبرد با سلاح های سنگین آغاز می شود و انتظار می رود درگیری های شدیدی درپیش داشته باشیم.
بالی گفت: آخرین گروه از غیرنظامیان روز جمعه پیش از آغاز عملیات از این منطقه خارج شده اند.
رسانه های سوری روز جمعه اعلام کردند صدها نفر که بیشتر آن ها زن و کودک بودند از آخرین منطقه تحت تسلط داعش خارج شدند و مورد تفتیش قرار گرفتند و مردان نیز برای بازجویی از دیگران جدا شدند.
میان افراد خارج شده از این منطقه، شماری از اتباع کشورهای روسیه، اندونزی و آذربایجان نیز حضور داشتند.
غیرنظامیان خارج شده از شرق فرات اعلام کردند که شماری از عناصر گروه تروریستی داعش همچنان در این منطقه پناه گرفته اند و تا سرحد مرگ آماده جنگیدن هستند.
باقی مانده های گروه تروریستی تکفیری داعش در منطقه ای کم وسعت میان الباغوز و ساحل شرقی رود فرات در استان دیرالزور محاصره شده اند.
در چند روز گذشته صدها نفر براساس توافق سه جانبه میان کردهای سوریه، داعش و آمریکا از این منطقه خارج شده اند.
درگیری مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت صدها هزار نفر کشته شده اند. دولت سوریه به رهبری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در حال نبرد با گروه های مسلح گوناگونی است که بزرگترین آنها داعش و جبهه النصره هستند. اخیراً نیروهای دولتی سوریه به موفقیت های زیادی در مبارزه با نیروهای مخالف دست یافته اند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала