ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

خاموش شدن نیروگاه اتمی بوشهر

© Sputnik / Valery Melnikov / ورود به گالری تصاویرنیروگاه اتمی بوشهر
نیروگاه اتمی بوشهر - اسپوتنیک ایران
سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران ز خاموشی موقت نیروگاه بوشهر به منظور تعویض بخشی از سوخت و تعمیرات ضروری سالانه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا ، بهروز کمالوندی افزود: بر اساس برنامه پیش بینی شده قبلی از روز دوشنبه موقتا برای حدود دو ماه نیروگاه اتمی بوشهر از شبکه برق سراسری خارج شد.
وی گفت: این عملیات بر اساس هماهنگی های قبلی میان سازمان انرژی اتمی با وزارت نیرو است. البته برای نیروگاه بهتر بود انجام این کار در تابستان انجام می شد اما به عنوان کمک به وزارت نیرو در راستای حل مشکلات مردم و جلوگیری از قطع برق در پیک مصرف، این تعمیرات سالیانه را به ایام کم مصرف یعنی اسفند ماه تا اردیبهشت هر سال منتقل کردیم.
در هفته های گذشته مسوولان نیروگاه اتمی بوشهر و سازمان نسبت به تامین نشدن بودجه سالانه نیروگاه با توجه به افزایش نرخ ارز هشدار داده بودند اما با حمایت دولت این مشکل برطرف شد.
مجلس در مصوبه‌ای در هفته جاری مقرر کرد هزینه‌های بهره برداری از نیروگاه اتمی بوشهر تأمین شود.
در تاریخ 10 سپتامبر 2016 مراسم کلنگ زنی ساخت مرحله دوم نیروگاه بوشهر از جمله واحد انرژی فاز دوم و سوم برگزار شد. بتن ریزی فاز دوم نیروگاه هسته ای بوشهر طی سه ماه اول سال 2019 برنامه ریزی شده بود. ساخت فاز دوم از سال 2016 الی 2026 و ساخت فاز سوم در سال 2026 به اتمام می رسد. ظرفیت کل دو واحد انرژی 2.1 هزار مگاوات خواهد بود. کار احداث مرحله دوم نیروگاه اتمی بوشهر با کمک روسیه ادامه دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала