درگیری هوایی در کشمیر و تغییر مسیر 33 پرواز روسیه

© Sputnik / Yuri Streletcتغییر مسیر 33 پرواز روسیه
تغییر مسیر 33 پرواز روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
نبرد جنگنده های هند و پاکستان در آسمان کشمیر باعث تغییر مسیر 33 پرواز روسیه شد

به گزارش اسپوتنیک، مسیر 33 پرواز 5 شرکت هواپیمایی روسیه در روز 28 فوریه به دلیل درگیری هند و پاکستان  تغییر کرد.الکساندر یورچیک معاون وزیر راه و ترابری روسیه در این خصوص گفت:«روز 28 فوریه 33 پرواز 5 شرکت هواپیمایی روسیه مسیر پرواز خود را تغییر دادند».

نیروی هوایی پاکستان دو جنگنده نظامی نیروی هوایی هند را که بر اساس ارتش پاکستان، به فضای هوایی در قلمرو تحت کنترل پاکستان وارد شده بودند را مورد اصابت قرار داد.

هواپیمای  روسی توپولف - اسپوتنیک ایران
سوختگیری شبانه جنگنده روسی+ویدئو

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد که هدف قراردادن هواپیماهای هندی در کشمیر نمایش «تمایل و آمادگی برای دفاع از خود» بود.

دیرتر مقامات هند اعلام کردند که جنگنده نیروی هوایی پاکستان در نبرد هوایی کشمیر مورد هدف قرار گرفت. در جریان این حادثه، هند جنگنده «میگ-21» خود را از دست داد و خلبان آن مفقودالاثر اعلام شد.

کشمیر منطقه مورد اختلافی است که تقسیم آن بین هند و پاکستان هنوز از لحاظ حقوقی به ثبت نرسیده است.جدایی خواهان در حال مبارزه به خاطر استقلال یا الحاق این سرزمین به پاکستان هستند. دهلی نو مقامات پاکستان را به حمایت از جدایی خواهان مسلح متهم می کند اما اسلام آباد این اتهامات را رد می کند.

بحران کشمیر پس از 14 فوریه شدت پیدا کرد که یک شبه نظامی انتحاری خود را در نزدیکی ستون پلیس نظامی هند منفجر کرد که در نتیجه آن 45 نفر کشته شدند. گروه اسلام گرای موسوم به «جیش محمد» مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала