احتمال حمله اسرائیل به انبار موشک های بالستیک ایران

© AFP 2022 / Jack Guesاحتمال حمله اسرائیل به انبار موشک های بالستیک ایران
احتمال حمله اسرائیل به انبار موشک های بالستیک ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
بابک تقوی، کارشناس نظامی اعلام کرد اسرائیل قصد دارد در روزهای نزدیک یکی از شدیدترین حملات موشکی و بمباران های خود را به خاک سوریه انجام دهد.

 

پاسخ قاطعانه ایران به اسرائیل در صورت تکرار حمله به سوریه - اسپوتنیک ایران
پاسخ قاطعانه ایران به اسرائیل در صورت تکرار حمله به سوریه
به گزارش اسپوتنیک، آقای تقوی خاطرنشان ساخت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به این دلیل امروز در مسکو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار کرده تا برای حمله به انبار موشک های بالستیک ایران در سوریه که در فاصله چند کیلومتری از پایگاه روسیه در طرطوس قرار دارد، اجازه بگیرد.
طوری که کارشناسان خاطرنشان می سازند اسرائیل بدون رایزنی با مسکو هم به انبار موشک های بالستیک ایران در سوریه ضربات موشکی وارد سازد اما بقول تل آویو انبار نظامی ایران در فاصله نزدیک از پایگاه نظامی طرطوس قرار دارد که در آنجا سامانه های موشکی پدافند هوایی اس 300 "فاواریت" فعال هستند. 
تحلیلگر ایرانی خاطرنشان ساخت نتانیاهوهمچنین بخوبی درک می کند که اگر سامانه های روسی اس 400 در پایگاه هوایی حیمیم وارد صحنه نبرد شوند، جنگنده های اسرائیلی همچون "کبریت" خواهند سوخت چون این سامانه ها می توانند هر پرنده ای را در شعاع 400 کیلومتری منهدم سازند.
اسرائیل ادعا می کند عکس های ماهواره ای حاکی از آن هستند که انبار نظامی ایران در فاصله تقریباً 20 کیلومتری از پایگاه نظامی روسیه در طرطوس، 30 کیلومتری از مواضع موشک های اس 300 ارتش سوریه و 32 کیلومتری از مواضع سامانه های اس 400 ارتش روسیه قرار دارد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала