ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

فرار کارمندان دولت ونزوئلا به ترکیه

گوایدو اعلام کرد که سربازان مادورو را برسمیت نمی شناسند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به یادداشت گوایدو در توییتر، تعدادی از کارمندان دولت مادورو، کشور را ترک و به ترکیه فرار کرده اند.

گوایدو نوشت:«نیکولاس مادورو فقط قتل و کشتار در ایالت «بولیوار»، سربازانی که او را برسمیت نمی شناسند دارد. کارمندان عالیرتبه یا اقدامات او را محکوم می کنند و یا به ترکیه فرار کرده اند».

گوایدو باردگر از نیروهای مسلح ونزوئلا خواست از اپوزیسیون حمایت کرده و دست به «انتخاب صحیح تاریخی» بزنند.

«به طرفداران قانون بپیوندید. هم اکنون ونزوئلا به همه ما نیاز دارد. این مبارزه تمام ساکنان ونزوئلا برای همه ماست».

ایجاد کانال مالی ترکیه برای همکاری با ایران - اسپوتنیک ایران
ایجاد کانال مالی ترکیه برای همکاری با ایران

چندی پیش،نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که مرز زمینی با برزیل قبل از آغاز تحویل کمک های بشردوستانه در 23 فوریه بطور کامل بسته می شود.

مادورو گفت:«از 21 ماه فوریه، مرز زمینی با برزیل تا اعلامیه بعدی بطور کامل بسته خواهد شد. احتمال بسته شدن مرز با کلمبیا هم وجود دارد.».

پیشتر، اپوزیسیون ونزوئلا اعلام کرد که تحویل کمک های بشردوستانه به کشور 23 ماه فوریه آغاز خواهد شد. مرکز جمع آوری کمک ها در «کوکوت» کلمبیا، ایالت «رورایم» برزیل و در جزیره «کوراسائو» قرار دارد.

دولت مادورو قصد ندارد اجازه رسیدن آن به خاک کشور را بدهد. مقامات ونزوئلا مرز آبی با جزایر آنتیل کوچک را بسته اند.

روز 21 ژانویه اعتراضات عمومی علیه مادورو آغاز شد و روز 23 ژانویه خوان گوایدا، رئیس پارلمان ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد.

کشورهای گروه لیما به غیر از مکزیک، آمریکا، آلبانی، گرجستان، سوئیس و سازمان کشورهای آمریکایی و تعدادی از کشورهای اروپایی از ریاست جمهوری موقت گوایدو حمایت کردند.

کشورهای روسیه، بولیوی، ایران، کوبا و نیکاراگوآ، السالوادور، ترکیه، بلاروس و چین ضمن حمایت از مادورو، از طرفین درگیر در بحران خواستند از راه مسالمت آمیز به حل و فصل مسائل بپردازند و مخالفت خود با دخالت خارجی در امور داخلی کشورها را اعلام کردند. دبیر کل سازمان ملل برای حل و فصل بحران به گفتگو و دیالوگ فراخواند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала