کاهش برتری حزب نتانیاهو در اسرائیل

© Sputnik / Aleksei Nikolski  / ورود به گالری تصاویرکاهش برتری حزب نتانیاهو در اسرائیل
کاهش برتری حزب نتانیاهو در اسرائیل - اسپوتنیک ایران
Telegram
نظرسنجی های صورت گرفته در اسرائیل حاکی از برتری رقبای بنیامین نتایاهو در این کشور است.

به گزارش اسپوتنیک، نظرسنجی های انجام شده از سوی کانال 12 و 13 این کشور، نشان داده، حزب لیکود متعلق به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برای نخستین بار از ابتدای کمپین انتخابات سراسری با از دست دادن برتری خود، از رقبای اصلی اش که به امید پایان دادن به ده سال رهبری این حزب راستگرا با یکدیگر متحد شده اند عقب افتاده است.

ایران ، موضوع دیدار سری نتانیاهو و وزیر خارجه مراکش - اسپوتنیک ایران
ایران ، موضوع دیدار سری نتانیاهو و وزیر خارجه مراکش
بر طبق هر دو نظرسنجی، بلوک آبی و سفید که روز پنجشنبه میان حزب میانه روی یش آتید و حزب انعطاف تشکیل شد، در انتخابات سراسری پیش رو از 120 کرسی کنست، 35 کرسی را به دست می آورد.

همچنین بر اساس برآورد هر دو نظرسنجی، حزب حاکم لیکود نیز که تا کنون در نظرسنجی های قبلی پیشتاز بود، بین 26 تا 30 کرسی این مجلس را کسب خواهد کرد.

با این حال نتانیاهو به رغم این تنزل جایگاه حزب لیکود، همچنان شانس خوبی برای به دست آوردن حمایت اکثریت نمایندگان پارلمان را که برای به دست آوردن حق تشکیل دولت لازم است، دارد.

هر دو نظرسنجی نشان دادند ائتلاف حامی نتانیاهو که متشکل از احزاب راستگرا و مذهبی است مجموعا حدود 60 کرسی پارلمان را کسب خواهد کرد.

نظرسنجی کانال 13 اسرائیل با پرسش از 752 شرکت کننده و نظرسنجی کانال 12 این کشور با پرسش از 603 پاسخگو انجام شدند.

ماه دسامبر گذشته نتانیاهو فراخوان برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام را در این کشور برای تاریخ 9 آوریل صادر کرد در حالی که بر طبق برنامه ریزی قبلی قرار بود این انتخابات در نوامبر 2019 برگزار شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала