ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید
گزارش و تحلیل

پهپادهای جاسوسی آمریکا در دستان پرتوان جوانان ایرانی

© Photo / Public domain/U.S. Air Force photo/Paul Ridgewayپهپادهای جاسوسی آمریکا در دستان پرتوان جوانان ایرانی
پهپادهای جاسوسی آمریکا در دستان پرتوان جوانان ایرانی - اسپوتنیک ایران
سردار امیرعلی حاجی‌زاده از نفوذ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مرکز فرماندهی پهپادهای جاسوسی آمریکا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، سردار حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران اظهار داشت که تمامی هواپیماهای جاسوسی آمریکا در منطقه تحت رصد اطلاعاتی ایران هستند و سپاه پاسداران اطلاعات جمع آوری شده توسط این هواپیماها را در دست دارد.

حاجی زاده در مراسم یادواره شهدای همدان با تاکید بر نفوذ به کنترل فرماندهی ارتش آمریکا، گفت: 7 یا 8 هواپیمایی که در سوریه و عراق پرواز مداوم داشتند تحت کنترل ما بودند و اطلاعات آنها توسط ما رصد می‌شد و ما توانستیم به اطلاعات دست اول آنها دست پیدا کنیم.

همچنین در فیلمی که توسط سپاه ایران منتشر شده است نشان داده می‌شود که یکی از این پهپادهای تحت رصد ایران (MQ-9) دچار مشکل می شود و در 10 کیلومتری پایگاه خود به سختی فرود می آید اما آمریکایی ها که جرأت نزدیک شدن به پهپاد خود را ندارند، با یک جنگنده اقدام به بمباران آن می کنند.

پهپاد در آسمان سوریه - اسپوتنیک ایران
پهپادهای ایران در سوریه و عراق+فیلم

 در این راستا تصمیم گرفتیم با آقای حسن شمشادی، مفسر نظامی نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و خبرنگار سابق  صدای و سیما در سوریه و عراق به گفتگو بنشینیم.

آیا صحبت‌های فرمانده نیروی هوافضای سپاه نشان دهنده ضعف در تجهیزات جاسوسی ایالات متحده است و یا بیانگر مهارت متخصصین ایرانی است؟

آنچه فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کردند در حقیقت اتفاقی نیست که برای اولین بار حادث شده باشد. در تمام سالهای گذشته که نیروهای آمریکایی در منطقه حضور داشتند چه در عراق، چه در سوریه، افغانستان و یا مرزهای ایران، پهپادهای جاسوسی و شناسایی آمریکایی مدام در مرزهای ما در حال تحرک و رصد بوده‌اند و این مسئله واضحی است. در تمام این مدت بچه‌های هوافضای سپاه با قدرت، تمام تحرکات پهپادهای آمریکایی را رصد کرده و اطلاعات دقیقی از آنها داشتند یعنی کاملا مطلع بودند این پهپادها از کجا به پرواز درمی‌آیند و به کدام مناطق پرواز می‌کنند و آیا آنها جاسوسی یا عملیاتی هستند.

آنچه که الآن منتشر شده است دقیقا مرتبط با این است که به آمریکایی‌ها نشان داده شود تحرکات شما زیر نظر ما هست. خود آمریکایی‌ها بارها اعلام کردند که پهپادهایشان از پیشرفته‌ترین تجهیزات و فن‌آوری‌ها استفاده می‌کند و امکان اینکه کسی به آن نفوذ کند وجود ندارد و پهپاد پیشرفته‌ آمریکایی که چند سال پیش ایران به زمین نشاند و بعد آنرا بازسازی کرد و نمونه آنرا ساخت و اطلاعات آنرا خارج نمود بسیار ضربه سنگینی به نیروهای آمریکایی که مدعی بود چنین اتفاقی نیافتاده است، بود.

برای اولین بار چنین اطلاعاتی منتشر شده است تا بار دیگر به آمریکایی‌ها گفته شود که تمامی تحرکات آنها از جمله تحرکات پهپادهای آنها در منطقه چه در مرزهای ایران و چه در خارج از مرزهای ایران رصد می‌شود.

اگر خاطرتان باشد سال گذشته نیز تصاویر کوتاه دیگری پس از اظهارات فرماندهان سپاه مبنی بر اینکه ما پهپادهای آمریکایی را دیدیم که نیروهای داعشی را در مناطقی از عراق و سوریه بدون هیچ برخورد و حمله‌ای رصد میکنند، منتشر شد که خود نشان دهنده حمایت آمریکا از داعش و داعشی‌ها است. اکنون نیز در همان راستا این اتفاقات افتاده است که نشان دهنده هم پیشرفت تکنولوژی نظامی و پهپادی ایران است و هم نشان دهنده قدرت جوانان ایرانی است که توانسته‌اند با استفاده از نیروها و تجهیزات داخلی به این پهپادهای به ظاهر پیشرفته آمریکایی که در واقع نیز پیشرفته هستند اما در برابر نیروهای جوان و متخصص سپاه پاسداران نمی‌توانند عرض اندام کنند، نفوذ کردند.

رونمایی از اولین پهپاد جت پهن پیکر ایرانی + عکس - اسپوتنیک ایران
رونمایی از اولین پهپاد جت پهن پیکر ایرانی + عکس

با توجه به اظهارات مقامات آمریکایی بر این اساس که ایران در این راستا هکر استخدام میکند، به نظر شما این اظهارات تلاش آمریکا برای نفی مهارت جوانان ایرانی است و یا این امر واقعیت دارد؟

برای سرپوش گذاشتن بر روی افتضاحات عملکرد آمریکایی‌ها در منطقه و همچنین برای سرپوش گذاشتن بر روی قدرت و توان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجوانان ایران آنها از ادبیات مختلفی استفاده نموده‌اند. همانطور که می‌دانید هکرها در فضای مجازی و اینترنت همگی متخصصینی هستند در بستر اینترنت که بر این اساس می‌توانند به سامانه‌ها و داده‌های اینترنتی نفوذ کنند. بزرگترین هکرها هم در اصل خود آمریکایی‌ها هستند و کسانی که آنها میخرند و از تجربه آنها استفاده می‌کنند؛ در این جنگ وقتی مغلوب می‌شوند فرار رو به جلو میکنند و اعلام می‌کنند که هکرهای ایرانی اینکار را انجام می‌دهند. این صرفا نشان دهنده توان جوانهای ایرانی است که نشان میدهد که توانایی نفوذ به سامانه‌های آمریکایی‌ها در منطقه و فرا منطقه دارند.

کلکسیون پهپادهای غنیمتی سپاه از آمریکا + عکس - اسپوتنیک ایران
کلکسیون پهپادهای غنیمتی سپاه از آمریکا + عکس

در واقع ترس آمریکایی‌ها از پیشرفت و توانایی متخصصان ایرانی و جلوگیری از فعالیت‌های جاسوسی ایالات متحده است؟

دقیقا همین‌طور است. آنها انتظار این را نداشتند که کسانی جلوی آنها بیاستند و اکنون هم در عرصه‌های پهپاد، اینترنت و داده‌های اینترنتی افرادی هستند که می‌توانند روی دست کسانی که خودشون سازنده این اقلام هستند بلند شوند.

آیا می‌توان گفت که این اظهارات سردار حاجی‌زاده نشان دهنده آن است که آمریکا دیگر نفر اول در جهان نیست؟

جمهوری اسلامی ایران بارها ثابت کرده است که آمریکا آنطور که ادعا میکند قدرت اول و برتر در این  عرصه‌ها نیست و هربار که جوانان ایرانی و سپاه پاسداران هر موقع که اراده کنند می‌توانند ضعف‌های تکنولوژیکی، نظامی، جاسوسی و رصد آمریکا را نشان دهند و به رخ جهانیان بکشند تا نشان دهند که تنها نیروی برتر به ادعای آمریکایی‌ها در جهان، آنها نیستند.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала