ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تحریکات آمریکایی در مرز ونزوئلا

© Sputnik / Sergei Mamontovونزوئلا
ونزوئلا - اسپوتنیک ایران
روسیه از آماده سازی تحریکات توسط آمریکا در مرز ونزوئلا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری پولیانسکی معاون اول نماینده دائمی روسیه در سازمان جهانی اعلام نمود که ایالات متحده در حال آماده سازی تحریکاتی در ونزوئلا به بهنه  تحویل کمک های بشردوستانه است که باید 23 فوریه به آنجا رسانده شود.

پولیانسکی گفت:«پیداست همکاران آمریکایی ما که در حالت «تحریکاتی» قرار دارند زیاده از حد به این جو کشانده شده اند و تصمیم گرفتند دست به گسترش اخبار دروغین مستقیما در شورای امنیت بزنند».

روز 21 ژانویه اعتراضات عمومی علیه مادورو آغاز شد و روز 23 ژانویه خوان گوایدا، رئیس پارلمان ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد.

کشورهای گروه لیما به غیر از مکزیک، آمریکا، آلبانی، گرجستان، سوئیس و سازمان کشورهای آمریکایی و تعدادی از کشورهای اروپایی از ریاست جمهوری موقت گوایدو حمایت کردند.

کشورهای روسیه، بولیوی، ایران، کوبا و نیکاراگوآ، السالوادور، ترکیه، بلاروس و چین ضمن حمایت از مادورو، از طرفین درگیر در بحران خواستند از راه مسالمت آمیز به حل و فصل مسائل بپردازند و مخالفت خود با دخالت خارجی در امور داخلی کشورها را اعلام کردند. دبیر کل سازمان ملل برای حل و فصل بحران به گفتگو و دیالوگ فراخواند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала