چه کسی ویدئوی سخنرانی های ضد ایرانی سیاستمداران عرب در ورشو را منتشر کرد؟

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویرچه کسی ویدئوی سخنرانی های ضد ایرانی سیاستمداران عرب در ورشو را منتشر کرد؟
چه کسی ویدئوی سخنرانی های ضد ایرانی سیاستمداران عرب در ورشو را منتشر کرد؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
کانال بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در یوتیوب ویدئوی سخنرانی های شخصیت های عالی رتبه عرب در کنفرانس ورشو را منتشر کرد.

نشست ورشو؛ سایه روشن یک شکست دیگر برای آمریکا - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
نشست ورشو؛ سایه روشن یک شکست دیگر برای آمریکا
به گزارش اسپوتنیک، شخصیت های عرب در این سخنرانی ها در ورشو بطور شدیداللحنی از ایران انتقاد کرده و جمهوری اسلامی را مشکلی بزرگتر از درگیری فلسطینی ها و اسرائیل می نامیدند.
از جمله خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین در ویدئوی منتشره ایران را بزرگترین مشکل در تاریخ معاصر اعراب نامیده است. وی حکومت جمهوری اسلامی را "نئوفاشیستی" نامیده و از جمله آنرا به ایجاد موانع در راه حل و فصل درگیری فلسطین و اسرائیل متهم کرد. وزیر خارجه بحرین گفت:" فکر می کنم اگر پول های مسموم، اسلحه و سربازان جمهوری اسلامی نبود، ما به حل اختلاف با اسرائیل بسیار نزدیکتر می شدیم". 
در ویدئوی منتشره بنیامین نتانیاهو دیده می شود که در تالار سخنرانی نشسته است.
وبسایت روزنامه اسرائیلی "هاآرتص" اولین نشریه ای بود که از انتشار ویدئوی سخنرانی های ضد ایرانی شخصیت های عرب در ورشو خبر داده و لینک کانال بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را به چاپ رساند. دیرتر این ویدئو از کانال نتانیاهو حذف شد اما سپس در تعدادی از دیگر نشریات اینترنتی منتشر گردید.
نمایندگان بیش از 60 کشور از جمله اسرائیل و شیخ نشین های عرب خلیج فارس در کنفرانس ورشو شرکت کردند که توسط امریکا ترتیب داده شده بود. بحث ها در پشت درهای بسته انجام شد و هنوز معلوم نیست که ویدئوی 25 دقیقه ای منتشره توسط دفترنتانیاهو تا چه حد با مقررات این کنفرانس مطابقت داشته و آیا با موافقت دیگر شرکت کنندگان منتشر شده است یا نه.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала