آمریکا: ایران در پی تکرار هولوکوست است

© REUTERS / Kevin Lamarqueآمریکا: ایران در پی تکرار هولوکوست است
آمریکا: ایران در پی تکرار هولوکوست است - اسپوتنیک ایران
Telegram
مایکل پنس، معاون رئیس جمهور امریکا ایران را به تلاش برای ایجاد"یک هولوکوست دیگر" متهم کرد.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از NBC News، معاون رئیس جمهور امریکا خطاب به شرکت کنندگان در کنفرانس ورشو درباره اوضاع خاورمیانه که خود ایالات متحده آنرا ترتیب داده گفت:" رژیم ایران بطور آشکار خواهان ایجاد یک هولوکوست دیگر بوده و در جستجوی وسایل و ابزارها برای نیل به این هدف است".
مقام آمریکایی تلاش کرد کشورها را به پیوستن به کمپین حداکثر فشار بر ایران قانع سازد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آنرا دنبال می کند. پنس همچنین تهران را به تلاش برای احیای "امپراطوری پارس با ایجاد کریدور تاثیر گذاری از طریق عراق، سوریه و لبنان متهم کرد".
پنس همپنین از بریتانیا، فرانسه و آلمان به خاطر ایجاد مکانیزم مالی داد وستد با ایران با دورزدن تحریم های آمریکا انتقاد کرد.
یادآور می شود روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی خود ادامه دهند. 
هشتم ماه مه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

 

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала