علت کمبود نارنگی و گرانی آن در ایران

© Sputnik / Kirill Kallinikovمیوه-گلابی و سیب
میوه-گلابی و سیب - اسپوتنیک ایران
Telegram
علت کمبود نارنگی و گرانی آن در ایران سرمازدگی باغات نارنگی و تقضای زیاد در بازار برای این میوه خوشمزه است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، مهدی کشاورزی رئیس اتحادیه دارندگان کالاهای تجارتی و سردخانه‌ها ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان ساخت ذخیره‌سازی پرتقال، موز و سیب درختی برای ایام عید سال نو انجام شده است.
مهدی کشاورزی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با آخرین وضعیت سردخانه‌های تهران و نگهداری میوه‌های مورد نیاز در ایام عید سال نو، اظهار کرد: در حال حاضر سردخانه‌ها با ظرفیت کامل پرتقال، موز و سیب درختی شب سال نو را دریافت و ذخیره‌سازی کرده‌اند و این در حالی است که به دلیل کمبود در عرضه نارنگی، این محصول برای عرضه در ایام عید سال آینده در سردخانه‌ها ذخیره‌سازی نشده است.
کشاورزی یادآور شد: در ماه‌های اخیر با توجه به سرمازدگی باغات نارنگی و تقاضای قابل توجه بازارهای هدف، قیمت این محصول روند صعودی به خود گرفته و عرضه آن با کاهش روبرو شده است.
رئیس اتحادیه دارندگان کالاهای تجارتی و سردخانه‌ها با اشاره به شرایط ایجاد شده در زمان نوسانات شدید نرخ دلار، خاطرنشان کرد: در حال حاضر که میزان نوسانات نرخ دلار کاهش یافته و شرایط آرامی بر اقتصاد حاکم است، میزان عرضه و تقاضا روند آرامی را در پیش گرفته و دارندگان بار و محصول به نرخ روز و به لحظه کالاهای خود را در بازار عرضه می‌کنند و افراد به دنبال احتکار کالا نیستند.
به گزارش ایسنا، هر ساله با نزدیکی به ایام شب سال نو، ستاد تنظیم بازار به ذخیره‌سازی سیب درختی و پرتقال می‌پردازد که در سال جاری نیز این اتفاق رخ داده و با توجه به گفته‌های کشاورزی می‌توان گفت که کمبودی در رابطه با عرضه این دو محصول در ایام عید رخ نخواهد داد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала