ظریف: جنگ با ایران، خودکشی برای امریکا خواهد بود

© AP Photo / Petr David Josekظریف: جنگ با ایران، خودکشی برای امریکا خواهد بود
ظریف: جنگ با ایران، خودکشی برای امریکا خواهد بود - اسپوتنیک ایران
Telegram
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز جمعه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آمریکایی ان بی سی (NBC)، به آمریکا و متحدانش هشدار داد که آغاز جنگ با ایران همچون خودکشی برای ایالات متحده خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبسایت شبکه NBC ، ظریف در این مصاحبه که در حاشیه نشست امنیتی مونیخ انجام شد ، گفته است همان کسانی که در سال 2003 جنگ آمریکا با عراق را به راه انداختند، در پی به راه انداختن جنگی با ایران هستند و این کار، خودکشی برای آنها خواهد بود.

وزیر امور خارجه ایران گفت:"نمی‌گویم دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، بلکه می‌گویم برخی افراد در دولت ترامپ در تلاش برای آغاز چنین جنگی هستند که برای آنها همانند خودکشی خواهد بود".
یادآور می شود روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس ÷جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی خود ادامه دهند. 
هشتم ماه مه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала