آمریکا, ترکیه را به تحریم سیستم دفاع موشکی آمریکایی تهدید کرد

© Sputnik / Vitaly Podvitski آمریکا, ترکیه را به تحریم سیستم دفاع موشکی آمریکایی تهدید کرد
آمریکا, ترکیه را به تحریم سیستم دفاع موشکی آمریکایی تهدید کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
مقام آمریکایی آنکارا را تهدید کرد که اگر از خرید سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 روسیه منصرف نشود، ایالات متحده قرارداد فروش سامانه های موشکی پاتریوت به ترکیه را لغو خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مسکو و آنکارا در سپتامبر 2017 توافقنامه تحویل مجموعه های اس-400 به ترکیه را امضا کردند. قرارداد فروش شامل 4 مجموعه دفاعی اس-400 است. هزینه این قرارداد 2.5 میلیارد دلار است، بیش از نیمی از این مبلغ توسط یک وام روسی پرداخت خواهد شد. ترکیه بارها اعلام کرده است که تصمیم به لغو قرار ندارد.

وزیر خارجه ترکیه آمریکا را از وارد کردن فشار در مسئله خریداری اس-400 بر حذر داشته بود.

قرارداد فروش سامانه های موشکی روسی اس 400 به ترکیه در سال 2017 به امضای دو طرف رسیده است.

سامانه اس-400 (Triumf) نسل جدید سیستم پدافند هوایی روسیه است که توسط مرکز طراحی "الماس" طراحی شده و به عنوان نوع بهبود یافته از خانواده پدافند هوایی اس-300 به‌شمار می‌رود.

سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس-400 "تریومف" برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی ـ عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала